Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu w Twojej przeglądarce. X

herb Powiatu Przasnyskiego
nagłówek graficzny strony Internetowej
06-300 Przasnysz, ul. Św. St. Kostki 5, tel./fax 29 752 22 70, pon.- pt. godz.: 8:00-16:00, starostwo@powiat-przasnysz.pl

Weronika Kiersikowska wywalczyła Mistrzostwo Polski

Opublikowane przez Weronika Kiersikowska wywalczyła Mistrzostwo Polski

W dniach 20-21.10.2018 r. w Sosnowcu zostały rozegrane Mistrzostwa Polski w Wyciskaniu Sztangi Leżąc Klasycznym kobiet i mężczyzn - juniorów, seniorów i weteranów. Były to eliminacje do Mistrzostw Świata i Pucharu Europy, które odbędą się w 2019 r. W Mistrzostwach Polski brała udział zawodniczka LKS "Grom" Przasnysz - Weronika Kiersikowska, trenowana przez Cezarego Pykałę. Wywalczyła ona Mistrzostwo Polski w kategorii wagowej do 52 kg wśród juniorów do lat 16. W kategorii Open natomiast zdobyła Wicemistrzostwo Polski.

Jest to bardzo cenne osiągnięcie, ponieważ zawodniczka rywalizowała we wszystkich kategoriach wagowych do lat 16. Weronika specjalizuje się w trójboju siłowym klasycznym. Wiosną bieżącego roku zdobyła również srebrny medal na Mistrzostwach Polski w trójboju siłowym w Kielcach. Wychowanka klubu LKS "Grom" jest uczennicą 1 klasy Liceum Ogólnokształcącego im. KEN w Przasnyszu. Jest to genetycznie silna zawodniczka, która bardzo solidnie pracuje na treningach i jest niezwykle wytrwała w dążeniu do celu. Weronika to siostra Bartłomieja Kiersikowskiego - medalisty Mistrzostw Świata, Europy oraz wielokrotnego mistrza i rekordzisty Polski. W 2019 roku Weronika będzie rywalizowała z zawodniczkami do lat 18.

Zarząd LKS Grom Przasnysz składa serdeczne podziękowania za pomoc Urzędowi Miasta Przasnysz oraz Starostwu Powiatowemu w Przasnyszu za wsparcie finansowe oraz dyrektorowi OSiR Przasnysz Krzysztofowi Szczepańskiemu za owocną współpracę.

przewiń do góry
profil facebook informacje dla przedsiębiorców
Data: 2019-04-19
Imieniny: Alfa, Leonii, Tytusa