06-300 Przasnysz, ul. Św. St. Kostki 5, tel./fax 29 752 22 70, pon.- pt. godz.: 8:00-16:00, starostwo@powiat-przasnysz.pl

Opublikowane przez 7 ZWYCIĘSTW I 2 PORAŻKI – REPREZENTACJA SAMORZĄDOWCÓW POWIATU PRZASNYSKIEGO W PIŁCE NOŻNEJ NA 11 MIEJSCU NA MAZOWSZU

W dniach 24-25 maja b. r. reprezentacja samorządowców powiatu przasnyskiego w piłce nożnej wzięła udział w V Mistrzostwach Województwa Mazowieckiego Mazovia Cup 2012. Zawodnicy reprezentujący starostwo powiatowe, szkoły, jednostki organizacyjne powiatu, organizacje, czy zaproszeni gościnnie wygrali 7 z 9 rozegranych meczów i w stawce 28 drużyn uplasowali się ostatecznie na 11 miejscu.

Pechowy początek

Tylko początek rozgrywek, pierwszego dnia w Serocku samorządowcom nie wyszedł, bo zaczęli od 2 porażek. Z ubiegłorocznym Mistrzem Mazowsza Płockiem, a następnie z młodą i bardzo ostro grającą ekipą z Czerwonki. Potem samorządowcy poprawili taktykę, dało o sobie znać boiskowe doświadczenie i wygrali pozostałe 3 mecze grupowe. Niestety niekorzystny bilans spotkań uplasował ich na 3 miejscy w swojej grupie. Do finałów natomiast awansowały z każdej z 5 grup po 2 zespoły.

Potem 7 zwycięstw z rzędu

Drugiego dnia reprezentanci naszego powiatu trafili do grupy rywalizującej w Legionowie o miejsca od 11 do 15 i tu już byli bezkonkurencyjni wygrywając wszystkie mecze. Oba turniejowe dni to wielkie emocje i walka w każdym meczu. Samorządowi zawodnicy nawet na chwilę nie odpuszczali swoim rywalom. Nad boiskami rozpościerała się łuna piłkarskiej rywalizacji. Pot, śmiech, a czasem nawet łzy wypełniały murawę. Nikt jednak nie odpuszczał. Organizatorzy biegali po boiskach zbierając wyniki i wspomnienia turnieju w postaci zdjęć. W tym roku najlepsi okazali się mistrzowie z roku 2009 - reprezentacja ZTM. Zaraz za nimi w tabeli uplasowali się tegoroczni debiutanci, Góra Kalwaria. Reprezentacja Płocka, która rok temu była Mistrzem Mazowsza, zajęła ostatnie miejsce na pudle.

Podziękowania dla starosty, zarządu powiatu i dyrektorów

Reprezentacja powiatu przasnyskiego serdecznie dziękuje za finansowe wsparcie Staroście Zenonowi Szczepankowskiemu i wszystkim członkom Zarządu Powiatu oraz dyrektorowi DPS w Przasnyszu Panu Dariuszowi Chaborskiemu za transport.  Dzięki nim nasza drużyna mogła wziąć udział w tej pięknej imprezie i w nowo zakupionych strojach prezentowała się bardzo okazale. Puchar i dyplom oraz pamiątkowa piłka nożna wraz z wyrazami wdzięczności trafiły do gabinetu pana starosty. Dziękujemy także wszystkim zawodnikom i ich  przełożonym, za to że umożliwili  im na ten turniej pojechać. Kolejny turniej już za rok, a ekipa samorządowców powiatu przasnyskiego już zapowiada walkę o najwyższe cele.

Wyniki meczów I dnia:

Płock   4-0    Powiat Przasnyski

Czerwonka   3-0    Powiat Przasnyski

Powiat Pułtuski    1-3    Powiat Przasnyski

Powiat Przasnyski   8-1  Serock

Cegłów   1-4   Powiat Przasnyski

Wyniki meczów II dnia:

Powiat Przasnyski    4-3   Wieliszew

Urząd Wojewódzki   1-5   Powiat Przasnyski

Powiat Przasnyski   8-1   Powiat Legionowski

Urząd Marszałkowski    1-2   Powiat Przasnyski

Skład reprezentacji powiatu przasnyskiego: Grzegorz Cołosiński, Andrzej Brocki, Sławomir Czaplicki, Jarosław Gejda, Łukasz Walędziak, Paweł Woliński, Artur Marchewka, Artur Piotrak, Marcin Sokół, Marek Zbrzeski, Jacek Klinger, Łukasz Bors.

Zobacz fotorelację z turnieju:

Referat Rozwoju Gospodarczego,
Promocji i Rynku Pracy