Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu w Twojej przeglądarce. X

herb Powiatu Przasnyskiego
nagłówek graficzny strony Internetowej
06-300 Przasnysz, ul. Św. St. Kostki 5, tel./fax 29 752 22 70, pon.- pt. godz.: 8:00-16:00, starostwo@powiat-przasnysz.pl

AKADEMIA NOWOCZESNEGO PATRIOTYZMU

Opublikowane przez AKADEMIA NOWOCZESNEGO PATRIOTYZMU

W czwartek 2 marca, w LO im. KEN w Przasnyszu odbyło się spotkanie uczniów klasy II b z przedstawicielami Klubu Jagiellońskiego – p. Joanną Krok oraz p. Wojciechem Chodkowskim, zaproszonych przez panią Małgorzatę Bobrowską – Ostaszewską, nauczycielkę wiedzy o społeczeństwie. Uczniowie, biorą udział w projekcie Akademia Nowoczesnego Patriotyzmu. Pierwsze spotkanie poświecone zostało polskiemu systemowi parlamentarnemu.


W trakcie projektu  licealiści wcielili  się w rolę posłów, ministrów oraz kierowali  swoimi partiami politycznymi (partia Narodowa, Liberalna, Konserwatywna, Socjaldemokratyczna oraz partia Ludowa). Lider każdej partii przedstawił program polityczny a następnie partie zawiązały pomiędzy sobą koalicję rządową, przewodniczący partii z największym poparciem (partia Konserwatywna) został Prezesem Rady Ministrów. W rolę tę wcielił się Kacper Witkowski, który zaproponował skład nowego rządu i wygłosił swoje expose.


Na początku warsztatów została wybrana także trójka uczniów, którzy pełnili rolę dziennikarzy. Zadaniem mediów było przede wszystkim relacjonowanie wydarzeń związanych z wyborami nowego rządu, przeprowadzanie wywiadów z politykami, ale również szukanie informacji, które mogłyby skompromitować członków partii.


Spotkanie przybliżyło naszej klasie świat polityki i polityków, funkcjonowanie rządu, tworzenie nowych ustaw. Dowiedzieliśmy się jak bardzo trudna jest praca polityka oraz jak wygląda świat polityki od środka. Już nie możemy doczekać się następnego spotkania, na którym dowiemy się o pracy samorządów lokalnych.


Katarzyna Jakubiak - klasa IIB

przewiń do góry
profil facebook informacje dla przedsiębiorców
Data: 2018-06-18
Imieniny: Elżbiety, Marka, Pauli