06-300 Przasnysz, ul. Św. St. Kostki 5, tel./fax 29 752 22 70, pon.- pt. godz.: 8:00-16:00, starostwo@powiat-przasnysz.pl

APEL WOJEWODY MAZOWIECKIEGO: NADCHODZI ZIMA – UWAGA NA TLENEK WĘGLA!

Opublikowane przez APEL WOJEWODY MAZOWIECKIEGO: NADCHODZI ZIMA – UWAGA NA TLENEK WĘGLA!

W związku z sezonem jesienno – zimowym i rozpoczęciem okresu grzewczego, Jacek Kozłowski, wojewoda mazowiecki zwrócił się z prośbą do prezydentów miast i starostów o rozpowszechnianie wśród mieszkańców Mazowsza apelu o właściwym korzystaniu z instalacji grzewczych. Każdej zimy słyszymy o śmiertelnych przypadkach zatrucia czadem. Dlatego tak ważne jest informowanie o zagrożeniach, jakie niesie ze sobą ten cichy zabójca – powiedział Jacek Kozłowski, wojewoda mazowiecki.
W piśmie do prezydentów miast i starostów, wojewoda nakazał również objąć szczególnym nadzorem - w zakresie zabezpieczenia przeciwpożarowego - noclegownie, schroniska i inne miejsca, w których przebywają bezdomni. Pobierz pismo wojewody mzowieckiego - tutaj

Data: 2019-05-23
Imieniny: Leoncjusza, Michała, Renaty