06-300 Przasnysz, ul. Św. St. Kostki 5, tel./fax 29 752 22 70, pon.- pt. godz.: 8:00-16:00, starostwo@powiat-przasnysz.pl

BEZROBOCIE W POWIECIE PRZASNYSKI SYSTEMATYCZNIE SPADA. 51 NOWYCH FIRM POWSTAŁO JUŻ W TYM ROKU DZIĘKI DOTACJOM Z POWIATOWEGO URZĘDU PRACY. ŚRODKI JESZCZE SĄ.

Opublikowane przez BEZROBOCIE W POWIECIE PRZASNYSKI SYSTEMATYCZNIE SPADA.  51 NOWYCH FIRM POWSTAŁO JUŻ W TYM ROKU DZIĘKI DOTACJOM Z POWIATOWEGO URZĘDU PRACY. ŚRODKI JESZCZE SĄ.

51 nowych firm powstało już do połowy 2017 roku i rozpoczynając działalność gospodarczą  stworzyło dodatkowe miejsca pracy w powiecie przasnyskim, dzięki jednorazowym bezzwrotnym dotacjom pochodzącym z  Funduszu Pracy i Europejskiego Funduszu Społecznego. Powiat Przasnyski, dzięki proinwestycyjnym działaniom, strefom gospodarczym, ale również wielkiej wadze przywiązywanej do wspierania przedsiębiorców – znajduje się obok powiatu mławskiego, wśród jedynych regionów północnego Mazowsza, gdzie systematycznie spada bezrobocie. Jego poziom na koniec kwietnia 2017 mieścił się w przedziale 1 % - 11,9 %.

Bezrobocie na mazowszu

Starosta przasnyski Zenon Szczepankowski oraz kierownictwo Powiatowego Urzędu Pracy wręczyli już w tym roku  bezzwrotne dotacje na otwarcie własnych firm 51 bezrobotnym zarejestrowanym w Powiatowym Urzędzie Pracy, którzy przedstawili swoje pomysły na własny biznes poparte stosownymi biznesplanami.

Jednorazowe środki finansowe na własny biznes w łącznej kwocie 1 222 600 zł otrzymało 27 osób do 30 roku życia , 4 osoby powyżej 50 roku życia oraz  25 osób zamieszkałych  na wsi.

Spotkanie z przedsiębiorcami

Dla 46 osób, w tym 20 kobiet, środki na rozpoczęcie działalności gospodarczej  były współfinansowane z Europejskiego Funduszu Społecznego - ogółem kwota -1 102 600zł.

5 osób otrzymało dofinansowanie z Funduszu Pracy – ogółem kwota 120 000zł.

Powiatowy Urząd Pracy w Przasnyszu posiada środki dla osób chcących rozpocząć działalność gospodarczą w szczególności dla osób długotrwale bezrobotnych w kwocie do 24 000zł.

Sławomir Czaplicki
Zastępca Dyrektora