06-300 Przasnysz, ul. Św. St. Kostki 5, tel./fax 29 752 22 70, pon.- pt. godz.: 8:00-16:00, starostwo@powiat-przasnysz.pl

Czy w powiecie przasnyskim będzie bezpieczniej na drogach?

Poprawa stanu bezpieczeństwa na drogach w powiecie przasnyskim była głównym tematem wtorkowego (08.01.2019 r.) spotkania Starosty Przasnyskiego Krzysztofa Bieńkowskiego i Komendanta Powiatowego Policji w Przasnyszu insp. Tomasza Łysiaka.

Mimo stale prowadzonych działań prewencyjnych i informacyjnych przez funkcjonariuszy przasnyskiej Policji oraz działań zarządców dróg, niemal codziennie lokalne media informują nas o groźnych wypadkach, często tragicznych, do których dochodzi na terenie powiatu. Sytuacja ta wymaga podjęcia zdecydowanych działań przez wszystkie podmioty zaangażowane w organizację ruchu drogowego.

Pomysłem na rozwiązanie tego istotnego dla wszystkich mieszkańców problemu jest, proponowane przez Komendanta KPP w Przasnyszu, powołanie Powiatowej Rady Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Ciało te, zrzeszające przedstawicieli samorządów z terenu powiatu przasnyskiego i zarządców dróg, służby mundurowe czy organizacje pozarządowe mogłoby wspólnie opracować długofalową strategię działań oraz wspólne wdrażanie rozwiązań służących poprawie bezpieczeństwa na szlakach komunikacyjnych.

Krzysztof Bieńkowski przychylnie odniósł się do propozycji insp. Tomasza Łysiaka, deklarując pełną współpracę w zakresie opracowania koncepcji organizacyjnej i formalno-prawnej Rady. Poziom bezpieczeństwa w ruchu drogowym jest jedną z najbardziej istotnych kwestii dla mieszkańców powiatu przasnyskiego. - Ogrom tragedii ludzkiej spowodowany skutkami licznych wypadków drogowych mobilizuje nas wszystkich do podjęcia pilnych, skoordynowanych działań na rzecz ograniczenia ryzyka związanego z korzystaniem z infrastruktury drogowej na terenie powiatu przasnyskiego – powiedział starosta.

Data: 2019-06-27
Imieniny: Cypriana, Emanueli, Władysława