Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu w Twojej przeglądarce. X

herb Powiatu Przasnyskiego
nagłówek graficzny strony Internetowej
06-300 Przasnysz, ul. Św. St. Kostki 5, tel./fax 29 752 22 70, pon.- pt. godz.: 8:00-16:00, starostwo@powiat-przasnysz.pl

DOBRY DZIEŃ I WIELKIE PIENIĄDZE DLA PRZASNYSKIEGO SZPITALA POWIATOWEGO!

Opublikowane przez DOBRY DZIEŃ I WIELKIE PIENIĄDZE DLA PRZASNYSKIEGO SZPITALA POWIATOWEGO!

Przasnyski szpital powiatowy otrzyma potężny zastrzyk finansowy z Unii Europejskiej i Starostwa Powiatowego w Przasnyszu. Do naszego szpitala trafi prawie 13,5 mln zł. To najwięcej na Mazowszu. Prawie 2,7 mln zł z tej kwoty pokryje Starostwo w ramach wkładu własnego. Mieszkańcy powiatu będą korzystać z nowej aparatury medycznej i jeszcze lepszych warunków leczenia.

Marszałek Struzik i Zarząd Województwa zatwierdził dofinansowanie

Zarząd Województwa Mazowieckiego na czele z marszałkiem Adamem Struzikiem zatwierdził listę rankingową szpitali, które otrzymają dofinansowanie unijne. Wśród trzech szczęśliwych szpitali powiatowych na Mazowszu, znalazł się przasnyski szpital powiatowy z kwotą dofinansowania prawie 13,5 mln zł (największe dofinansowanie wśród szpitali powiatowych). Prawie 2,7 mln zł z tej kwoty pokryje Starostwo w ramach wkładu własnego.

Nowa aparatura medyczna

Pieniądze zostaną wykorzystane przez dyrekcję SP ZZOZ w Przasnyszu głównie na zakup wyposażenia szpitala w sprzęt i aparaturę medyczną.

Starostwo weszło w RiT i są efekty

Starosta przasnyski Zenon Szczepankowski bardzo pozytywnie wypowiedział się na temat efektów działania tzw. RIT Ostrołęka, z którego pochodzą środki unijne. Starostwo przasnyskie weszło w tren program z wieloma dużymi projektami dzięki wsparciu innych samorządów, przede wszystkim ze stowarzyszenia Królewiecki Obszar Funkcjonalny- Porozumienie Przasnyskie. To program realizowany wyłącznie w województwie mazowieckim dzięki inicjatywie marszałka Adama Struzika w Komitecie Regionów UE. Marszałek naszego województwa jest członkiem tego Komitetu.

To już drugi projekt w tym roku dla naszego szpitala

Trzeba nadmienić, że to już drugi w tym roku projekt, który będzie realizowany przez przasnyski szpital, którym kieruje Jerzy Sadowski, długoletni i doświadczony dyrektor SP ZZOZ.

Pierwszym był remont i wyposażenie Szpitalnego Oddziału Ratunkowego

Właśnie kończy się remont i wyposażenie Szpitalnego Oddziału Ratunkowego, na który 80% środków szpital pozyskał również z Unii Europejskiej.

Sławomir Czaplicki
Zastępca Dyrektora
Wydziału Rozwoju Gospodarczego,
Rynku Pracy, Promocji,
Rolnictwa i Ochrony Środowiska

przewiń do góry
profil facebook informacje dla przedsiębiorców
Data: 2019-01-23
Imieniny: Fernandy, Jana, Rajmundy