06-300 Przasnysz, ul. Św. St. Kostki 5, tel./fax 29 752 22 70, pon.- pt. godz.: 8:00-16:00, starostwo@powiat-przasnysz.pl

Opublikowane przez I MAZOWIECKI KONKURS PLASTYCZNY DLA UCZNIÓW SZKÓŁ PODSTAWOWYCH PN. „JAK BEZPIECZNIE POMAGAM RODZICOM W GOSPODARSTWIE ROLNYM”

W dniu 25 października w siedzibie Centrali KRUS miało miejsce uroczyste rozstrzygnięcie i wręczenie nagród 32 laureatom mazowieckiego Konkursu dla dzieci. W rozdaniu nagród uczestniczyli: Zastępca Prezesa KRUS, Janina Pszczółkowska, dyrektorzy OR KRUS Warszawa, Dyrektor Departamentu Rolnictwa i Modernizacji Terenów Wiejskich p. Kazimierz Porębski, Mazowiecki Kurator Oświaty, przedstawiciele Agencji Nieruchomości Rolnych, Mazowieckiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Warszawie, Prezes KRIR oraz media.
Konkurs organizowany przez Oddział Regionalny KRUS Warszawa przeprowadzany był w trzech etapach; na poziomie gminnym odbył się w 117 gminach Mazowsza; w 244 szkołach podstawowych. Do jego udziału przystąpiło łącznie 2552 uczniów. Uczestnicy Konkursu wykonywali dowolną techniką pracę plastyczną związaną z tematyką bezpiecznej pomocy rodzicom w gospodarstwach rolnych. Na poziomie placówek terenowych KRUS (powiatów) Konkurs trwał od sierpnia do września; wzięło w nim udział 117 laureatów I miejsc etapów gminnych. Etap wojewódzki przeprowadzony został w siedzibie warszawskiego Oddziału Regionalnego KRUS w dniu 15 września. Ocenie podlegały już 32 prace plastyczne. Współorganizatorami Konkursu były: Agencja Nieruchomości Rolnych, Mazowiecki Ośrodek Doradztwa Rolniczego. Honorowy patronat nad Konkursem objął Marszałek Województwa Mazowieckiego.

Zwycięzcą Konkursu została praca Radka Koniecznego, ucznia II klasy szkoły podstawowej w Pracach Małych w powiecie piaseczyńskim.
II miejsce zdobył Kuba Kalinowski z III kl. w Międzylesiu w powiecie wołomińskim;
III miejsce zdobyła Agnieszka Popławska z III kl. szkoły podstawowej w Rębowie w powiecie płockim, oraz wyróżniono prace: Patrycji Śmiechowskiej z V kl. szk. podstawowa w Starych Zawadach w powiecie radomskim oraz Mai Laskowskiej z III kl. szkoły podstawowej w Kaskach z powiatu żyrardowskiego.

Miło nam poinformować, że w etapie Placówki KRUS w Przasnyszu laureatami w/w Konkursu w Powiecie Przasnyskim zostali :
I miejsce Klaudia Zabielska uczennica kl.V Szkoły Podstawowej w Bogatem ,II miejsce Wiktoria Maksińska uczennica kl.VI szkoły Podstawowej w Chorzelach ,III miejsce Bartłomiej Kimona uczeń kl. III szkoły Podstawowej w Romanach Seborach, a wyróżnienie Adam Parciak uczeń kl.VI Szkoły Podstawowej w Parciakach.
Praca Klaudii Zabielskiej została poddana pod ocenę Komisji w etapie wojewódzkim Konkursu , gdzie zaprezentowano 32 prace i podczas uroczystego rozstrzygnięcia Konkursu w Centrali KRUS wszyscy autorzy prac otrzymali nagrody ufundowane przez KRUS. Ponadto na dzieci czekała nie lada atrakcja postaci wycieczki do Parlamentu RP. Naszą Gminę i Powiat w uroczystościach reprezentowała Klaudia Zabielska. Serdecznie gratulujemy uczestnikom tegorocznego Konkursu i zachęcamy do wzięcia udziału w przyszłym roku.

Placówka Terenowa KRUS w Przasnyszu

Data: 2019-05-23