06-300 Przasnysz, ul. Św. St. Kostki 5, tel./fax 29 752 22 70, pon.- pt. godz.: 8:00-16:00, starostwo@powiat-przasnysz.pl

JAKUB CIUCHTA MISTRZEM POLSKI W WYCISKANIU SZTANGI LEŻĄC JUNIORÓW!

Opublikowane przez JAKUB CIUCHTA MISTRZEM POLSKI W WYCISKANIU SZTANGI LEŻĄC JUNIORÓW!

Zawodnicy Ludowego Klubu Sportowego Grom w Przasnyszu nie zawiedli. W dniach 28-29.10.2017 w Chorzowie odbyły się Mistrzostwa Polski w wyciskaniu sztangi leżąc juniorów, seniorów oraz weteranów kobiet i mężczyzn. Mistrzostwa zgromadziły na starcie ponad trzystu zawodników z całego kraju. Miasto Przasnysz i Powiat Przasnyski reprezentowało trzech zawodników.

Jakub Ciuchta, wśród juniorów do lat dwudziestu trzech w kategorii wagowej do siedemdziesięciu czterech kg wywalczył mistrzostwo Polski z wynikiem 155 kg. Pomimo zatrucia pokarmowego Jakub wystartował. Był to 3. złoty medal na przełomie ostatnich trzech lat. Mam nadzieję, że w 2018 r. wystartuje na mistrzostwach świata w Japonii. To silny ciężko pracujący zawodnik na treningach, wytrwały dążący do sukcesu.

Drugim zawodnikiem, który wywalczył brązowy medal M.P jest Włodzimierz Soliwodzki w kategorii 83 kg weteranów. Włodek to wytrwale trenujący zawodnik  zdyscyplinowany i ambitny.

Trzecim zawodnikiem, który zdobył czwarte miejsce wśród juniorów do lat 20 był Bartłomiej Kersikowski specjalizujący się w trójboju siłowym ubiegłoroczny mistrz Polski do lat 18.

W tym miejscu chciałbym przekazać podziękowania dla Waldemara Trochimiuka burmistrza miasta, Starosty powiatowego Zenona Szczepankowskiego, przewodniczącego Rady Powiatu Marka Walędziaka oraz dyrektora OSiR Krzysztofa Szczepańskiego, Jolancie i Pawłowi Kaczorek, Jolancie Święch i Janowi Kocięckiemu.

Cezary Pykała - trener

Data: 2017-11-23