06-300 Przasnysz, ul. Św. St. Kostki 5, tel./fax 29 752 22 70, pon.- pt. godz.: 8:00-16:00, starostwo@powiat-przasnysz.pl

JUBILEUSZ 590. ROCZNICY NADANIA PRAW MIEJSKICH PRZASNYSZOWI

Opublikowane przez JUBILEUSZ 590. ROCZNICY NADANIA PRAW MIEJSKICH PRZASNYSZOWI

Samorząd powiatowy składa mieszkańcom miasta Przasnysz z okazji jubileuszu 590. rocznicy nadania praw miejskich gratulacje, wyrazy wielkiego szacunku i najlepsze życzenia wszelkiej pomyślności oraz sukcesów w życiu osobistym i zawodowym.

Święto Miasta rozpoczęło się Mszą Świętą w kościele farnym w Przasnyszu pod przewodnictwem księdza dziekana dr Andrzeja Maciejewskiego i złożeniem kwiatów pod pomnikiem Świętego Stanisława Kostki - patrona Miasta.

W uroczystości udział wzięli przedstawiciele samorządu województwa mazowieckiego z Wiesławą Krawczyk - wiceprzewodniczącą sejmiku województwa, przedstawiciele powiatu ze starostą przasnyskim Zenonem Szczepankowskim, władze miasta z burmistrzem Waldemarem Trochimiukiem i przewodniczącym rady miejskiej Piotrem Jeronimem oraz mieszkańcy miasta.

Późniejsze uroczystości zostały przeniesione z rynku do Miejskiego Domu Kultury.

Jubileusz 590. rocznicy nadania praw miejskich

Fot. Anna Suchcicka/Urząd Miasta Przasnysz