06-300 Przasnysz, ul. Św. St. Kostki 5, tel./fax 29 752 22 70, pon.- pt. godz.: 8:00-16:00, starostwo@powiat-przasnysz.pl

JUBILEUSZ XX-LECIA WOJEWÓDZTWA MAZOWIECKIEGO – SPOTKANIE Z MIESZKAŃCAMI GMINY CZERNICE BOROWE

Po pełnym wrażeń spotkaniu z mieszkańcami gminy Krasne, zaproszeni goście nie mogli liczyć na chwilę wytchnienia. Nikt nie spodziewał się, jaką fantastyczną niespodziankę przygotował wójt gminy Czernice Borowe Wojciech Brzeziński. Wizyta w gminie rozpoczęła się uroczystym przecięciem wstęgi na zmodernizowanej drodze w Obrębcu, gdzie oprócz wójta w rolę gospodarzy wcielili się miejscowi radni powiatowi – Mariusz Szempliński i Rafał Gotowiec.

Następnie kolumna aut udała się do dworku w Chojnowie. Niestety gościom nie dane było dotrzeć do celu. Drogę zastąpił im oddział Prusaków, który „wziął w niewolę” marszałka Struzika. Na szczęście w sukurs marszałkowi przyszedł odział żołnierzy rosyjskich, który w efektownej potyczce odbił włodarza i odprowadził w konnej eskorcie kozaków prosto do dworku.

Ww. inscenizacja była elementem trwającego w Chojnowie pikniku historycznego, koordynowanego przez urząd gminy w Czernicach Borowych.

Dalsza część spotkania przebiegała już w mniej „wystrzałowej” atmosferze. Marszałek Adam Struzik wręczył medal Pro Masovia dla Gminy Czernice Borowe oraz dyplomy uznania dla wójta Gminy Czernice Borowe Wojciecha Brzezińskiego
i przewodniczącego Rady Gminy Czernice Borowe Jacka Bartołda.

Ponadto marszałek wręczył piłę spalinową wytypowanej przez władze gminy jednostce – Ochotniczej Straży Pożarnej w Rostkowie.

Starosta przasnyski przekazał z kolei  podziękowanie dla Przasnyskiego Stowarzyszenia Historii Ożywionej, którego członkowie przygotowali inscenizacje z epoki oraz zapewnili oprawę muzyczną.

Starostwo Powiatowe w Przasnyszu

Data: 2018-10-16