06-300 Przasnysz, ul. Św. St. Kostki 5, tel./fax 29 752 22 70, pon.- pt. godz.: 8:00-16:00, starostwo@powiat-przasnysz.pl

Opublikowane przez JUBILEUSZ XX-LECIA WOJEWÓDZTWA MAZOWIECKIEGO – SPOTKANIE Z MIESZKAŃCAMI GMINY JEDNOROŻEC

Przedostatnim przystankiem na mapie obchodów jubileuszu był Jednorożec, gdzie w hali widowiskowo-sportowej gości przywitał wójt Krzysztof Stancel – organizator uroczystości, w obecności miejscowych radnych powiatowych – Marka Walędziaka i Dariusza Wilgi.

Gmina Jednorożec postawiła na promocję folkloru kurpiowskiego, jako rdzennego składnika historii i kultury Mazowsza. Dla gości wystąpił zespół „Kurpie” pod kierownictwem pani Stanisławy Ferenc oraz Zespół Folklorystyczny „Młode Kurpie” pod kierownictwem pani Barbary Nizielskiej, działający przy Publicznej Szkole Podstawowej im. A. Chętnika w Jednorożcu. Oba zespoły otrzymały również specjalne podziękowania od samorządu powiatu przasnyskiego.

W trakcie spotkania marszałek Adam Struzik wręczył dyplom uznania dla gminy Jednorożec na ręce wójta Krzysztofa Stancela oraz medale Pro Masovia dla: zespołu „Młode Kurpie” na ręce pani Bożeny Nizielskiej oraz dla Marka Walędziaka – przewodniczącego Rady Powiatu Przasnyskiego, radnego powiatowego m.in z terenu gminy Jednorożec.

Ponadto marszałek wręczył piłę spalinową wytypowanej jednostce strażackiej OSP w Olszewce.

Starostwo Powiatowe w Przasnyszu

Data: 2018-10-16