06-300 Przasnysz, ul. Św. St. Kostki 5, tel./fax 29 752 22 70, pon.- pt. godz.: 8:00-16:00, starostwo@powiat-przasnysz.pl

Opublikowane przez JUBILEUSZ XX-LECIA WOJEWÓDZTWA MAZOWIECKIEGO – SPOTKANIE Z MIESZKAŃCAMI GMINY PRZASNYSZ

Święto województwa mazowieckiego miało swój lokalny, a zarazem bardzo wyrazisty, wymiar na terenie gminy Przasnysz. Zaproszeni goście, na czele z marszałkiem województwa – Adamem Struzikiem, dokonali uroczystego otwarcia przebudowanej drogi gminnej „Golany – Zielona – Cierpigórz”.

Następnie wszyscy udali się do Leszna, gdzie w hali szkoły podstawowej odbyło się spotkanie z lokalną społecznością gminy Przasnysz. Palące słońce nie przeszkodziło mieszkańcom gminy, który licznie przybyli na uroczystość.

Marszałek Adam Struzik wręczył medal Pro Mazovia dla Pani Grażyny Wróblewskiej – wójt gminy Przasnysz i Dyplom Uznania dla Pana Piotra Sekuny – radnego Rady Powiatu Przasnyskiego z terenu m.in. gminy Przasnysz.

Marszałek szczególnie podziękował również strażakom – ochotnikom, wręczając piłę spalinową wytypowanej przez władze gminy jednostce OSP z terenu gminy – OSP Leszno, a także piłę spalinową oraz pompę do wypompowywania wody jednostce OSP Krępa Stara – która była bardzo zaangażowana w usuwanie skutków nawałnicy, jaka nawiedziła teren działania jednostki. Natychmiast po nawałnicy mieszkańców, którzy ucierpieli oraz pracujących strażaków tej jednostki, odwiedził właśnie marszałek A. Struzik wraz ze starostą przasnyskim oraz wójt gminy Przasnysz.

Miłym akcentem jubileuszu, okazał się występ Scholi św. Anny z Bogatego pod kierownictwem Pana Zbigniewa Olszaka, który zebrał burzę oklasków.

Przedsięwzięcie było współorganizowane i współfinansowane przez Samorząd Województwa Mazowieckiego

Starostwo Powiatowe w Przasnyszu

Data: 2018-10-16