06-300 Przasnysz, ul. Św. St. Kostki 5, tel./fax 29 752 22 70, pon.- pt. godz.: 8:00-16:00, starostwo@powiat-przasnysz.pl

KOLEJNA DROGA POWIATOWA W REMONCIE. STAROSTWO I PZD W PRZASNYSZU ZAKOŃCZYŁO REALIZACJĘ PIERWSZEGO ETAPU DROGI KRUKOWO – OSTRÓWEK.

Opublikowane przez KOLEJNA DROGA POWIATOWA W REMONCIE.  STAROSTWO I PZD W PRZASNYSZU ZAKOŃCZYŁO REALIZACJĘ  PIERWSZEGO ETAPU DROGI KRUKOWO – OSTRÓWEK.

Staraniem przasnyskiego starostwa i Powiatowego Zarządu Dróg, kolejny odcinek drogi powiatowej zyskał nową nawierzchnię. W październiku zakończono realizację I etapu przebudowy drogi powiatowej relacji Krukowo – Ostrówek na terenie Gminy Chorzele. Przeglądu inwestycji w dniu 7 listopada dokonała radna powiatowa z gminy Chorzele Grażyna Wałpuska, która wraz ze starostą przasnyskim Zenonem Szczepankowskim, radą  i zarządem powiatu skutecznie zabiegała o jej realizację. A to nie koniec. Kolejne etapy tej trasy będą realizowane wiosną przyszłego roku.

Starostwo Powiatowe w Przasnyszu i Powiatowy Zarząd Dróg realizują kolejne inwestycje drogowe w ramach III ofensywy na drogach należących do powiatu, która obejmuje modernizacje, remonty, przebudowę i naprawy ponad 200 km dróg we wszystkich miastach i gminach naszego powiatu. Na największe w polskich powiatach inwestycje drogowe, władze powiatu pozyskały kilkadziesiąt milionów środków unijnych i zewnętrznych.  Co najmniej 35 odcinków drogowych powstanie w 77 miastach, miejscowościach i wsiach.

W ramach robót budowlanych na prawie kilometrowym, najbardziej zniszczonym odcinku wykonanym w pierwszej kolejności zrobiono nawierzchnię z mieszanek mineralno-bitumicznych, ścięto zawyżone pobocza i uzupełniono pobocza pospółką, a na odcinku robót oczyszczono rów drogowy z namułu.

Na realizację zadania starostwo i PZD pozyskały dotację ze środków marszałka województwa mazowieckiego związanych z wyłączeniem z produkcji gruntów rolnych w wysokości 99 000,00 PLN, co stanowi około 39,06% wartości wykonanych robót. Pozostały udział w łącznej wartości wykonanych robot budowlanych stanowią środki własne Powiatu.

Wykonawcą robót budowlanych, w ramach zawartej umowy na kwotę 253 454,42 PLN brutto,  było Przedsiębiorstwo Robót Drogowo-Inżynieryjnych S.A. z siedzibą przy ul. Stefana Roweckiego „Grota” 8 w Mławie.

Obecnie jesteśmy na etapie dokonania rozliczenia umowy podpisanej z Marszałkiem Województwa Mazowieckiego.

Sławomir Czaplicki
Zastępca Dyrektora