Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu w Twojej przeglądarce. X

herb Powiatu Przasnyskiego
nagłówek graficzny strony Internetowej
06-300 Przasnysz, ul. Św. St. Kostki 5, tel./fax 29 752 22 70, pon.- pt. godz.: 8:00-16:00, starostwo@powiat-przasnysz.pl

Kolejne ułatwienia dla Seniorów w Powiecie Przasnyskim

Opublikowane przez Kolejne ułatwienia dla Seniorów w Powiecie Przasnyskim

Zarząd Powiatu Przasnyskiego z inicjatywy Wiceprzewodniczącej Rady Powiatu Przasnyskiego Katarzyny Wróblewskiej podjął prace nad przystąpieniem Powiatu Przasnyskiego do programu „Powiat Przyjazny Seniorom” oraz „Ogólnopolska Karta Seniora – Głos Seniora”. Karta ta umożliwia korzystanie ze zniżek w różnych punktach, instytucjach czy ośrodkach zdrowia. Punktów jest już blisko półtora tysiąca i z każdym dniem ta liczba rośnie.

Przystąpienie do programu zapewni korzyści przede wszystkim seniorom, którzy będą mieli możliwość uzyskania Ogólnopolskiej Karty Seniora lokalnie. Karta ta umożliwia seniorom korzystanie ze zniżek nie tylko na terenie powiatu, ale w całej Polsce. -Zachęcając lokalnych przedsiębiorców do przystąpienia do programu, poszerzymy bazę punktów zniżkowych dla seniorów, a sami przedsiębiorcy będą mogli przedstawić się jako przyjaźni seniorom. Ponadto powiat przystępując do programu, zrealizuje zadanie integracji, edukacji i aktywizacji lokalnej społeczności seniorów. – zachęca Radna Katarzyna Wróblewska. Ogólnopolska Karta Seniora wydawana jest każdej osobie, która ukończyła 60 rok życia.

Każdy senior, który skończył 60 lat może bezpłatnie wyrobić własną Ogólnopolską Kartę Seniora. Wystarczy, że przystąpi do Programu Ogólnopolskiej Karty Seniora, wypełniając formularz zgłoszeniowy. W wybranych miastach karty wydawane są na Uniwersytetach Trzeciego Wieku, w Klubach Seniora oraz targach i wydarzeniach dla seniorów. Formularz trzeba jednak samodzielnie pobrać ze strony stowarzyszenia, wypełnić i wysłać tradycyjną pocztą, co dla części osób starszych może być kłopotliwe. Dlatego Powiat Przasnyski przystąpi do blisko 100 samorządów przyjaznym seniorom, które pomagają dotrzeć do Karty Seniora osobom starszym lokalnie. Inicjatywa Powiatu Przasnyskiego zachęci lokalnych przedsiębiorców do przystąpienia do programu, i uprości całą procedurę. Dzięki temu zwiększy się nie tylko zakres odbiorców, ale i zakres oferowanych usług.

przewiń do góry
profil facebook informacje dla przedsiębiorców
Data: 2019-06-27
Imieniny: Cypriana, Emanueli, Władysława