06-300 Przasnysz, ul. Św. St. Kostki 5, tel./fax 29 752 22 70, pon.- pt. godz.: 8:00-16:00, starostwo@powiat-przasnysz.pl

KONFERENCJA Z OKAZJI 590-LECIA NADANIA PRZASNYSZOWI PRAW MIEJSKICH.

Opublikowane przez KONFERENCJA Z OKAZJI 590-LECIA NADANIA PRZASNYSZOWI PRAW MIEJSKICH.

1 grudnia, na konferencji zorganizowanej z okazji 590-LECIA NADANIA PRZASNYSZOWI PRAW MIEJSKICH gościło wielu znakomitych gości. Zbigniew Miecznikowski mówił o pradziejach ziemi przasnyskiej, dr Wojciech Borkowski przywołał średniowiecze, dr Radosław Waleszczak skupił się na przełomie XIX i XX wieku, Bartosz Drejerski zajął się rozwojem Przasnysza w latach dwudziestych i trzydziestych, dr Wojciech Łukaszewski – omówił pierwszą dekadę rządów komunistycznych, a ks. dr Janusz Cegłowski pielgrzymki młodych na trasie Przasnysz – Rostkowo.

Fot. Anna Suchcicka/Urząd Miasta Przasnysz

Data: 2017-12-12