06-300 Przasnysz, ul. Św. St. Kostki 5, tel./fax 29 752 22 70, pon.- pt. godz.: 8:00-16:00, starostwo@powiat-przasnysz.pl

Opublikowane przez KRUS ROZSTRZYGNĄŁ I ETAP VIII OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO DLA DZIECI „ BEZPIECZNIE NA WSI MAMY – UPADKOM ZAPOBIEGAMY”

KRUS PT w Przasnyszu przeprowadziła finał konkursu plastycznego dla dzieci „Bezpiecznie na wsi mamy – upadkom zapobiegamy”. Głównym organizatorem Konkursu na Mazowszu jest Oddział Regionalny KRUS Warszawa, a współorganizatorami na etapie Placówki Dyrekcje Szkół Podstawowych i Starostwo Powiatowe w Przasnyszu.

Celem konkursu plastycznego jest: promowanie wśród uczniów szkół podstawowych z terenów wiejskich pozytywnych zachowań związanych z pracą i zabawą na terenie gospodarstwa rolnego, popularyzowanie Wykazu czynności szczególnie niebezpiecznych związanych z prowadzeniem gospodarstwa rolnego, których nie wolno powierzać dzieciom poniżej 16 lat.

Skład komisji konkursowej został wyznaczony przez Kierownika PT KRUS w porozumieniu ze Starostwem Powiatowym w Przasnyszu.

Komisja konkursowa w składzie : Grzegorz Lewandowski Kierownik PT KRUS Przasnysz, Małgorzata Krawczyk Starszy Specjalista ds. prewencji , Krzysztof Gadomski Dyrektor Miejskiego Domu Kultury – plastyk i Sandra Radomska przedstawiciel Starostwa Powiatowego w Przasnyszu obejrzała i oceniła prace laureatów I etapu konkursu kierując się przyjętymi kryteriami.

Prace laureatów były wykonane różną techniką (malowane kredkami, farbami, wyklejane bibułą, wełną, słomą i modeliną itp.). Przy wyborze prac brane było pod uwagę przesłanie zawarte w tytule konkursu, estetyka, jakość danej pracy, a także samodzielne wykonanie przez autora pracy.

Pod ocenę komisji poddane zostały 134 prace, które wpłynęły z 15 szkół z terenu działania Placówki Terenowej w Przasnyszu.

Spośród uczestników konkursu w dwóch kategoriach wiekowych: I grupa - klasy 0-III szkoły podstawowej (57) i II grupa – klasy IV-VII (77) komisja wyłoniła laureatów I - III miejsca oraz przyznała liczne wyróżnienia.

W I grupie wiekowej:

I miejsce zdobył Kacper Krawczyk uczeń kl. I Szkoły Podstawowej w Lesznie, gm. Przasnysz.
II miejsce Wiktoria Jurczewska uczennica kl. I ze Szkoły Podstawowej w Nowej Krepie, gm. Przasnysz,
III miejsce Marcin Kurach uczeń kl. III Szkoła Podstawowa w Mchowie, gm. Przasnysz.

Wyróżnienie otrzymali: Eryk Olber kl. III SP nr1 Chorzele, Jakub Brzozowski kl. II SP Zaręby, Natalia Platta kl.0 SP Krzynowłpoga Mała, Filip Wysocki kl. III SP w Jednorożcu, Zofia Leleniewska kl. III SP Romany Sebory, Mateusz Morawski kl. II SP Ulatowo-Adamy, Maria Banul kl. I SP w Zarębach, Anna Nachtygal kl.0 SP w Duczyminie i Marta Miecznikowska kl. III SP w Krzynowłodze Małej.

Natomiast w II grupie wiekowej laureatami zostali:

I miejsce Milena Krawczyk uczennica kl. V ze Szkoły Podstawowej w Lesznie gm. Przasnysz,
II miejsce Aleksandra Dunajska uczennica kl. IV SP w Duczyminie, gm. Chorzele,
III miejsce Julia Tańska uczennica kl. VI Szkoła Podstawowa w Krzynowłodze Małej,

Wyróżnienia zdobyli : Katarzyna Sztukert kl. VII a Szkoła Podstawowa nr 1 w Chorzelach, Julia Tworkowska kl. IV SP w Lipie, Magdalena Kakowska kl. VII SP Romany Sebory, Aleksandra Majak kl. IV SP w Lipie, Klaudia Płoska kl. VI SP Ulatowo Adamy, Adrian Mikołajski kl. IV SP Duczymin, Wojciech Kuciński kl. IV SP w Jednorożcu, Maria Jankowska kl. IV SP w Lesznie, Igor Budny kl. V SP w Jednorożcu i Dominika Prusik kl. V SP Żelazna Rządowa z siedzibą w Parciakach.

Poziom artystyczny i zastosowane techniki ocenianych prac był na bardzo wysokim poziomie . Wszystkie prace , każda na swój sposób niosły przesłanie zawarte w tytule konkursu . Rysunki laureatów I miejsc z obu kategorii wiekowych zostaną przesłane do dalszej rywalizacji i oceny przez Komisję Wojewódzką w Oddziale Regionalnym KRUS Warszawie . Laureaci etapu Placówki Terenowej otrzymają nagrody rzeczowe ufundowane przez KRUS i współfundatorów - Starostwo Powiatowe w Przasnyszu i Urząd Miasta i Gminy Chorzele, Wójta Gminy Jednorożec, Wójta Gminy Krzynowłoga Mała oraz Wójt Gminy Przasnysz.

Sporządziła:
Małgorzata Krawczyk