06-300 Przasnysz, ul. Św. St. Kostki 5, tel./fax 29 752 22 70, pon.- pt. godz.: 8:00-16:00, starostwo@powiat-przasnysz.pl

KRUS ROZSTRZYGNĄŁ I ETAP VIII OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO DLA DZIECI „ BEZPIECZNIE NA WSI MAMY – UPADKOM ZAPOBIEGAMY ”.

Opublikowane przez KRUS ROZSTRZYGNĄŁ  I ETAP VIII OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO DLA DZIECI „ BEZPIECZNIE NA WSI MAMY – UPADKOM ZAPOBIEGAMY ”.

KRUS PT w Przasnyszu 16 kwietnia 2018 roku przeprowadziła finał  konkursu plastycznego dla  dzieci „Bezpiecznie na wsi mamy – upadkom zapobiegamy”. Celem konkursu plastycznego jest: promowanie wśród uczniów szkół podstawowych z terenów wiejskich pozytywnych zachowań związanych z pracą i zabawą  na terenie gospodarstwa rolnego, popularyzowanie Wykazu czynności szczególnie niebezpiecznych związanych z prowadzeniem gospodarstwa rolnego, których nie wolno powierzać dzieciom poniżej 16 lat.  Głównym organizatorem Konkursu na Mazowszu jest Oddział Regionalny KRUS Warszawa, a współorganizatorami na etapie Placówki Dyrekcje Szkół Podstawowych i Starostwo Powiatowe w Przasnyszu.

Skład komisji konkursowej został wyznaczony przez Kierownika PT KRUS  w porozumieniu  ze  Starostwem  Powiatowym  w  Przasnyszu.

Komisja konkursowa w  składzie : Grzegorz Lewandowski Kierownik PT KRUS Przasnysz , Małgorzata Krawczyk  Starszy Specjalista  ds. prewencji , Krzysztof Gadomski Dyrektor Miejskiego Domu Kultury – plastyk i Sandra Radomska przedstawiciel Starostwa Powiatowego w Przasnyszu obejrzała i oceniła prace laureatów I etapu konkursu kierując się przyjętymi kryteriami. Prace laureatów były wykonane różną techniką (malowane kredkami, farbami, wyklejane bibułą, wełną, słomą  i modeliną itp.). Przy wyborze prac brane było pod uwagę przesłanie zawarte w tytule konkursu, estetyka, jakość danej pracy, a także samodzielne wykonanie przez autora pracy. Pod ocenę komisji poddane zostały 134 prace, które wpłynęły z 15 szkół z terenu działania Placówki Terenowej w Przasnyszu. Spośród uczestników konkursu  w dwóch kategoriach wiekowych: I grupa - klasy 0-III szkoły podstawowej (57) i II grupa – klasy IV-VII  (77) komisja wyłoniła  laureatów  I - III miejsca oraz przyznała  liczne  wyróżnienia.

W  I  grupie wiekowej:

I miejsce zdobył Kacper Krawczyk uczeń kl. I Szkoły Podstawowej w Lesznie, gm. Przasnysz.
II miejsce Wiktoria Jurczewska uczennica  kl. I  ze Szkoły Podstawowej  w Nowej Krepie, gm. Przasnysz,
III miejsce  Marcin Kurach  uczeń kl. III  Szkoła Podstawowa  w Mchowie, gm. Przasnysz.
Wyróżnienie otrzymali: Eryk Olber kl. III SP nr1 Chorzele, Jakub Brzozowski kl. II SP Zaręby, Natalia Platta kl.0 SP Krzynowłpoga Mała, Filip Wysocki kl. III SP w Jednorożcu, Zofia Leleniewska kl. III SP Romany Sebory, Mateusz Morawski kl. II SP Ulatowo-Adamy, Maria Banul kl. I SP w Zarębach, Anna Nachtygal kl.0 SP w Duczyminie i Marta Miecznikowska kl. III SP w Krzynowłodze Małej.

Natomiast  w II  grupie  wiekowej laureatami zostali:

I miejsce  Milena Krawczyk   uczennica kl. V ze Szkoły Podstawowej w Lesznie  gm. Przasnysz,
II miejsce Aleksandra Dunajska  uczennica kl. IV  SP w Duczyminie, gm. Chorzele,
III miejsce Julia Tańska uczennica kl. VI Szkoła Podstawowa w Krzynowłodze Małej,
Wyróżnienia zdobyli : Katarzyna Sztukert kl. VII a Szkoła Podstawowa nr 1 w Chorzelach, Julia Tworkowska kl. IV SP w Lipie, Magdalena Kakowska kl. VII  SP Romany Sebory, Aleksandra Majak kl. IV SP w Lipie, Klaudia Płoska kl. VI SP Ulatowo Adamy, Adrian Mikołajski kl. IV SP Duczymin, Wojciech Kuciński kl. IV SP w Jednorożcu, Maria Jankowska kl. IV SP w Lesznie, Igor Budny kl. V SP w Jednorożcu  i Dominika Prusik kl. V SP Żelazna Rządowa z siedzibą w Parciakach.

Poziom artystyczny i zastosowane techniki ocenianych prac był na bardzo wysokim  poziomie . Wszystkie prace , każda na swój sposób niosły przesłanie zawarte w tytule konkursu . Rysunki laureatów I miejsc z obu kategorii wiekowych   zostaną  przesłane do dalszej rywalizacji i oceny przez Komisję Wojewódzką w Oddziale Regionalnym KRUS Warszawie .  Laureaci etapu Placówki Terenowej otrzymają nagrody rzeczowe  ufundowane przez KRUS i współfundatorów - Starostwo Powiatowe w Przasnyszu i  Urząd Miasta i Gminy Chorzele, Wójta Gminy Jednorożec, Wójta Gminy Krzynowłoga Mała oraz Wójt Gminy Przasnysz.

Sporządziła:
Małgorzata Krawczyk