06-300 Przasnysz, ul. Św. St. Kostki 5, tel./fax 29 752 22 70, pon.- pt. godz.: 8:00-16:00, starostwo@powiat-przasnysz.pl

LINIA KOLEJOWA NR 35 OSTROŁĘKA – CHORZELE – WIELBARK BĘDZIE PRZYWRÓCONA DO EKSPLOATACJI !

W lutym tego roku planowane jest podpisanie umowy na roboty budowlane, a w grudniu 2020 roku zakończenie robót dotyczących modernizacji i przywrócenia do eksploatacji linii kolejowej nr 35 Ostrołęka – Chorzele – Wielbark.Dla potrzeb stref gospodarczych odcinek Szczytno-Chorzele jest już wyremontowany. Odcinek Chorzele-Ostrołęka będzie remontowany, bo marszałek Adam Struzik zabezpieczył na wniosek starosty przasnyskiego Zenona Szczepankowskiego pieniądze na ten remont z mazowieckiego RPO. Marszałek Warmii i Mazur nie przywidział pieniędzy na koleje, ale zrobiły to władze powiatu w poprzedniej perspektywie finansowej. Na linii Wielbark- Chorzele będzie można jeździć 80 km/h, od Chorzel do Ostrołęki 120 km/h. Remont odcinka północnego przeprowadziło PKP PLK Siedlce w 2015 r. za pieniądze powiatu przasnyskiego, ale w standardzie mniejszej prędkości.

pismo - linia kolejowa

Sławomir Czaplicki