06-300 Przasnysz, ul. Św. St. Kostki 5, tel./fax 29 752 22 70, pon.- pt. godz.: 8:00-16:00, starostwo@powiat-przasnysz.pl

LIV SESJA RADY POWIATU PRZASNYSKIEGO

Porządek LIV sesji Rady Powiatu Przasnyskiego, która odbędzie się 9 listopada 2018 r. o godz. 15.30 w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Przasnyszu. Więcej w rozwinięciu wiadomości.

Porządek obrad:
1. Otwarcie posiedzenia i stwierdzenie prawomocności obrad.
2. Przyjęcie porządku dziennego.
3. Przyjęcie protokołu z LIII sesji Rady Powiatu Przasnyskiego.
4. Informacja Przewodniczącego Zarządu Powiatu o realizacji uchwał Rady Powiatu oraz pracach Zarządu Powiatu w okresie między sesjami.
5. Rozpatrzenie i podjęcie uchwał w sprawach:
5.1 zmiany uchwały w sprawie uchwalenia Wieloletniej Prognozy Finansowej Powiatu Przasnyskiego na lata 2018 - 2026,
5.2 wprowadzenia zmian w budżecie Powiatu Przasnyskiego na rok 2018,
5.3 zmiany uchwały nr XLIX/332/2018 Rady Powiatu Przasnyskiego z dnia 3 kwietnia 2018 r. w sprawie określenia zadań, na które przeznacza się środki Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w 2018 r.
5.4 ustalenia wysokości opłat za usunięcie pojazdu i jego przechowywanie na parkingu strzeżonym oraz wysokości kosztów usuwania, w przypadku odstąpienia od dyspozycji usunięcia pojazdu,
5.5 zmiany Statutu Powiatu Przasnyskiego,
5.6 uchwalenia „Programu współpracy powiatu przasnyskiego na 2019 rok z organizacjami pozarządowymi i podmiotami, o których mowa w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 roku o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie”,
5.7 zatwierdzenia Programu Naprawczego Samodzielnego Publicznego Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej w Przasnyszu,
5.8 przyjęcia „Stanowiska Rady Powiatu Przasnyskiego z dnia 9 listopada 2018r. w sprawie rozpatrzenia anonimowego wniosku przedsiębiorcy z gminy Przasnysz przekazanego przez Wojewodę Mazowieckiego”,
5.9 upoważnienia Zarządu Powiatu do podjęcia działań zmierzających do sprzedaży na rzecz PGE Dystrybucja Spółka Akcyjna z siedzibą w Lublinie nakładów w postaci urządzeń energetycznych.
6. Przyjęcie „Informacji Urzędu Skarbowego w Przasnyszu dotyczącej analizy oświadczeń majątkowych Starosty Przasnyskiego i Przewodniczącego Rady Powiatu Przasnyskiego”.
7. Przyjęcie „Informacji Wojewody Mazowieckiego dotyczącej analizy oświadczeń majątkowych Starosty Przasnyskiego i Przewodniczącego Rady Powiatu Przasnyskiego”.
8. Przyjęcie „Informacji Urzędu Skarbowego w Przasnyszu dotyczącej analizy oświadczeń majątkowych radnych Rady Powiatu Przasnyskiego”.
9. Przyjęcie „Informacji Przewodniczącego Rady Powiatu dotyczącej analizy oświadczeń majątkowych radnych Rady Powiatu Przasnyskiego”.
10. Przyjęcie „Informacji Urzędu Skarbowego w Przasnyszu dotyczącej analizy oświadczeń majątkowych członków zarządu powiatu, sekretarza powiatu, skarbnika powiatu, kierowników jednostek organizacyjnych powiatu, osób zarządzających i członków organu zarządzającego powiatową osobą prawną oraz osób wydających decyzje administracyjne w imieniu starosty”.
11. Przyjęcie „Informacji Urzędu Skarbowego w Mławie dotyczących analizy oświadczeń majątkowych kierowników jednostek organizacyjnych powiatu”.
12. Przyjęcie „Informacji Starosty Przasnyskiego dotyczącej analizy oświadczeń majątkowych członków zarządu powiatu, sekretarza powiatu, skarbnika powiatu, kierowników jednostek organizacyjnych powiatu, osób zarządzających i członków organu zarządzającego powiatową osobą prawną oraz osób wydających decyzje administracyjne w imieniu starosty”.
13. Interpelacje i zapytania.
14. Wnioski i oświadczenia.
15. Zakończenie sesji.

Marek Walędziak