06-300 Przasnysz, ul. Św. St. Kostki 5, tel./fax 29 752 22 70, pon.- pt. godz.: 8:00-16:00, starostwo@powiat-przasnysz.pl

Opublikowane przez MAMY TO! MARSZAŁEK ADAM STRUZIK PRZYWIEZIE DO STAROSTWA W PRZASNYSZU KOLEJNE 47 MLN ZŁ JUŻ 28 LIPCA 2018 R.

33,5 mln zł otrzyma Politechnika Warszawska na projekt „Poligon doświadczalno-wdrożeniowy w powiecie przasnyskim” cz. I – Lotnisko w Sierakowie. 13,5 mln zł otrzyma przasnyski szpital powiatowy na zakup aparatury i wyposażenia. 28 lipca 2018 r. do powiatu przasnyskiego przyjedzie Marszałek i Sejmik Województwa Mazowieckiego na zaproszenie starosty Zenona Szczepankowskiego.

Z Warszawy przyjedzie też Rektor Politechniki Warszawskiej prof. dr hab. inż. Jan Szmidt, który podpisze umowę finansową na budowę Poligonu w powiecie przasnyskim.

Goście spotkają się też z mieszkańcami i władzami wszystkich miast i gmin powiatu przasnyskiego w ramach podsumowania roli województwa mazowieckiego w rozwoju powiatu przasnyskiego w ostatnim XX-leciu.

Spotkania z mieszkańcami rozpoczną się w Przasnyszu na sali konferencyjnej Starostwa o godz. 10.00 bm. Później goście w towarzystwie władz powiatu udadzą się na spotkania z mieszkańcami gm. Przasnysz, gm. Krasne, gm. Czernice Borowe, gm. Krzynowłoga Mała, gm. Jednorożec i na koniec miasta i gminy Chorzele.

Mamy nadzieję, że mieszkańcy naszego powiatu znajdą czas na dyskusję z władzami naszego województwa mazowieckiego. Od pięciu kadencji samorząd wojewódzki bardzo pomaga naszemu powiatowi i gminom niemal we wszystkich przedsięwzięciach i inwestycjach. Ogromny postęp w rozwoju naszego powiatu odegrało województwo mazowieckie. Odczuwamy wdzięczność za to co było i jest, i chcemy wspólnie planować przyszłość naszych gmin, powiatu i województwa.

Sławomir Czaplicki
Zastępca Dyrektora