06-300 Przasnysz, ul. Św. St. Kostki 5, tel./fax 29 752 22 70, pon.- pt. godz.: 8:00-16:00, starostwo@powiat-przasnysz.pl

MISS MAZOWSZA WYBRANA W MAZOWIECKIM CENTRUM SPORTÓW ZIMOWYCH W CHORZELACH PODCZAS KONKURSU W RAMACH PROJEKTU POWIAT PRZASNYSKI STOLICY KULTURY MAZOWSZA 2014 ZOSTAŁA MISS POLSKI 2014

Triumfatorką 25. gali Miss Polski 2014 została Ewa Mielnicka z Ostrołęki.  Udział w konkursie finałowym zapewniło jej zwycięstwo w wyborach Miss Mazowsza 2014, których finałowy konkurs odbył się 30 maja 2014 roku w Mazowieckim Centrum Sportów Zimowych w Chorzelach w ramach projektu  "Powiat Przasnyski Stolica Kultury Mazowsza 2014" na który składają się 53 wyjątkowe przedsięwzięcia, które przez cały rok 2014 odbywają się na terenie wszystkich miast i gmin powiatu przasnyskiego. Dziewczęta prezentowały się wtedy w nowo oddanych do użytku obiektach konferencyjno – sportowych i na basenie w trzech wyjściach: w strojach sportowych, strojach kąpielowych oraz sukniach wieczorowych. Gościem specjalnym był Paweł Ejzenberg - finalista Mam Talent.

Wtedy wyboru, jak się okazało doskonałego dokonało jury w składzie:

Zenon Szczepankowski - Starosta Powiatu Przasnyskiego,
Beata Szczepankowska - Burmistrz Miasta i Gminy Chorzele,
Patrycja Neitsh - Miss Mazowsza 2013,
Ewa Tomczuk  - Finalistka Miss Mazowsza 2013,
Klaudia "Princessa" Olczak - uczestniczka Big Brother,
Anna Suchcicka - przedstawiciel Tygodnika Ostrołęckiego,
Dariusz Wybrański - właściciel marki Jubiler Wybrański,
Marek Chrzanowski - prezes Mazowieckiego Centrum Sportów Zimowych w Chorzelach, Krzysztof Bieńkowski - prezes Forum Samorządowe XXI,
Janusz Opawski - właściciel studia fryzjerskiego w Warszawie, ul.Franciszkańska 6,
Paweł Łada - najmłodszy sołtys w Polsce.

Tegoroczny, jubileuszowy konkurs piękności odbył się 7 grudnia w Hali Ludowej w Krynicy Zdroju. Galę finałową wyborów Miss Polski 2014 poprowadziły dwa duety: Paulina Sykut-Jeżyna i Krzysztof Ibisz oraz Agnieszka Popielewicz i Zygmunt Chajzer, a w jury zasiadła między innymi Ewa Wachowicz. Na scenie wystąpili m.in. Future Folk, Piotr Cugowski oraz Marek Kaliszuk.

Ewa Mielnicka w konkursie finałowym Miss Polski 2014 rywalizowała w gronie 25 kandydatek. Najpiękniejsza Polka ma 22 lata i pochodzi z Ostrołęki. Teraz ma szansę na zdobycie tytułu Miss Świata.  Pierwszą Wicemiss Polski 2014 została Agnieszka Wasilewska, drugą - Kamila Wasilewska, trzecią - Natalia Łukaszewska, czwartą - Weronika Marzęda, wybrana także Miss Widzów Polsatu.  Miss Polski Internautów WP.PL 2014 - Karolina Labuda.

Starostwo Powiatowe w Przasnyszu
Referat Rozwoju Gospodarczego,