06-300 Przasnysz, ul. Św. St. Kostki 5, tel./fax 29 752 22 70, pon.- pt. godz.: 8:00-16:00, starostwo@powiat-przasnysz.pl

NOWE INWESTYCJE STAROSTWA DLA POTRZEB POWIATOWEJ SZKOŁY MUZYCZNEJ W PRZASNYSZU!

Opublikowane przez NOWE INWESTYCJE STAROSTWA DLA POTRZEB POWIATOWEJ SZKOŁY MUZYCZNEJ W PRZASNYSZU!

Zarząd Powiatu Przasnyskiego zwołał na 11 sierpnia 2017 r. sesję Rady Powiatu, aby zaplanować dodatkowe środki finansowe na zakup instrumentów do szkoły muzycznej. Sesja zwołana została w tzw. trybie nadzwyczajnym, gdyż Powiatowa Szkoła Muzyczna dokonała planowanego naboru na kolejny rok szkolny i otwiera nowe kierunki nauczania już we wrześniu.

200 tys. zł na nowe instrumenty.

Starostwo chce zakupić dodatkowe instrumenty za ponad 200 tys. zł m.in.: 3 pianina elektroniczne, organy elektroniczne, 14 skrzypiec, 5 kontrabasów, 3 wiolonczele, i inne.

Starosta przasnyski Zenon Szczepankowski powiedział jednak coś znacznie ważniejszego:

Uchwalając budżet w grudniu 2016 r. na obecny rok Rada Powiatu zaplanowała w nim pieniądze na salę koncertową w Przasnyszu. Zarząd Powiatu złożył do MKiDN wniosek o dotacje, które zmniejszyłyby zaangażowanie środków powiatowych. Wkrótce nastąpi ostateczna decyzja. Niezależnie od niej Powiat zbuduje salę, gdyż obecnie posiada fundusze ze strefy gospodarczej w Chorzelach. Starosta uzasadnia ten plan koniecznością zapewnienia odpowiednich warunków dla szkoły muzycznej, która rozwija się znakomicie. Mieszkańcom stolicy powiatu należy zapewnić możliwość korzystania z dóbr kultury na miarę ich aspiracji. Przasnysz w najbliższych latach czeka intensywny rozwój i kultura musi za tym rozwojem nadążyć – powiedział Starosta.

koncert

Sławomir Czaplicki