06-300 Przasnysz, ul. Św. St. Kostki 5, tel./fax 29 752 22 70, pon.- pt. godz.: 8:00-16:00, starostwo@powiat-przasnysz.pl

OKULISTYKA W PRZASNYSZU BEZPIECZNA NA NASTĘPNE KILKA LAT

Opublikowane przez OKULISTYKA W PRZASNYSZU BEZPIECZNA NA NASTĘPNE KILKA LAT

Szpital w Przasnyszu wygrał konkurs w NFZ na oddział okulistyczny. To jeden z najlepszych oddziałów specjalistycznych na Mazowszu. Przez wiele miesięcy jego los był jednak nie pewny, gdyż kończył się dotychczasowy kontrakt, a szpitale o wyższej referencji, zwłaszcza wojewódzkie, stanowiły silną konkurencję. Najtrudniej było pokonać szpital w Ostrołęce, ale się udało. Okulistyka w Przasnyszu będzie jedynym tego typu oddziałem w delegaturze ostrołęckiej. Wygrana naszego szpitala ma jeszcze tę dodatkową wartość, że Unia Europejska przyznała ostatnio duże środki finansowe na doposażenie m.in. tego oddziału (13,5 mln zł). Przegrana okulistyki w Przasnyszu wiązałaby się z niewykorzystaniem tych środków. Gratulacje dla dyrekcji i załogi szpitala.

Sławomir Czaplicki
Zastępca Dyrektora