06-300 Przasnysz, ul. Św. St. Kostki 5, tel./fax 29 752 22 70, pon.- pt. godz.: 8:00-16:00, starostwo@powiat-przasnysz.pl

Opublikowane przez PIĘKNE ŚWIĘTO OBJAWIENIA PAŃSKIEGO ORAZ WSPANIAŁY KONCERT ŚPIEWACZKI ALICJI WĘGORZEWSKIEJ I SKRZYPKA BOGDANA KIEREJSZY

Wspaniałym koncertem światowej sławy mezzosopranistki Alicji Węgorzewskiej i wybitnego skrzypka Bogdan Kierejszy, który zorganizowali starosta przasnyski Zenon Szczepankowski wraz z ks. prał. dr Andrzejem Maciejewskim - proboszczem przasnyskiej fary, zakończono przygotowane przez Komitet Organizacyjny i przasnyskie parafie tegoroczne uroczyste Obchody Święta Trzech Króli w Przasnyszu oraz 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

W ten sposób zainaugurowano również obchody Roku św. Stanisława Kostki w diecezji płockiej, związane z 450. rocznicą śmierci patrona Przasnysza.

W pięknych przasnyskich uroczystościach i wspaniałym koncercie wzięły udział rzesze mieszkańców.

Był to już drugi koncert gwiazdy w stolicy powiatu. Tym razem towarzyszył jej znakomity skrzypek, a podczas przygotowanej z dużym rozmachem muzycznej uczty, mieszkańcy Przasnysza i Powiatu usłyszeli kolędy, najpiękniejsze operowe arie, utwory z muzyki filmowej oraz polskie pieśni patriotyczne.

Sławomir Czaplicki
Zastępca Dyrektora