06-300 Przasnysz, ul. Św. St. Kostki 5, tel./fax 29 752 22 70, pon.- pt. godz.: 8:00-16:00, starostwo@powiat-przasnysz.pl

POWIAT ODDAJE KOLEJNE ODCINKI ZMODERNIZOWANYCH DRÓG

Opublikowane przez POWIAT ODDAJE KOLEJNE ODCINKI ZMODERNIZOWANYCH DRÓG

Zenon 4 listopada powiat przasnyski oddał kolejne odcinki zmodernizowanych dróg powiatowych i ulic, tym razem na terenie gminy Chorzele za prawie 4 miliony złotych, z czego prawie 3 miliony to środki pozyskane z zewnątrz.

Ponad 8 kilometrów na trasie Nowa Wieś – Duczymin – Jarzyny Kierz.
Powiat Przasnyski realizował PROJEKT
„ PRZEBUDOWA DROGI POWIATOWEJ DUCZYMIN
– NOWA WIEŚ–JARZYNNY KIERZ”

Przedmiotem inwestycji była kompleksowa przebudowa drogi powiatowej obsługującej północną część Gminy Chorzele. Modernizacja drogi powiatowej mającej powiązania z dwoma odcinkami drogi krajowej oraz trzema drogami wojewódzkimi i drogami powiatowymi wchodzącymi w skład układu komunikacyjnego Gminy Chorzele rozwiązuje istotne problemy lokalnej społeczności i przyczynia się do przeciwdziałania marginalizacji społeczności Gminy Chorzele w regionie.

Całkowita wartość Projektu wyniosła: 2.134.224,09 PLN.
Dofinansowanie Projektu z funduszy unijnych to: 1.814.090,47 PLN
Długość przebudowanego odcinka: 8,916 km

Ponad 1,5 kilometra nowych ulic w mieście Chorzele.

Powiat Przasnyski w ramach Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych 2008-2011 realizował PROJEKT p.n. Przebudowa ciągu ulic w Chorzelach w obrębie przebudowywanego skrzyżowania drogi krajowej nr 57.

Projekt obejmował przebudowę:
- drogi nr 3234W na odcinku Chorzele - Stara Wieś o długości 850 m. - ul. Padlewskiego
- drogi nr 3234W na odcinku Chorzele- Krasnosielc o długości 700 m. - ul. Szkolna

Całkowity koszt realizacji tego projektu wyniósł: 1.783.317,65 zł.
Dotacja z budżetu państwa na dofinansowanie projektu z NPPDL wyniosło: 887.897,18 zł.

Przebudowa odcinków drogi powiatowej (ulic Padlewskiego i Szkolnej) zostały wykonane jako uzupełnienie sieci dróg krajowych i wojewódzkich. Skrzyżowanie drogi krajowej nr 57 z przedmiotowymi ulicami zostało przebudowane na rondo. Zrealizowany projekt ma bezpośredni wpływ na gospodarkę regionu, gdyż znajduje się w układzie najważniejszych szlaków komunikacji regionalnej i krajowej – w tym drogi krajowej i trzech dróg wojewódzkich. Lokalizacja inwestycji w północno-wschodniej części Mazowsza, jednego z największych ośrodków przemysłu mleczarskiego, w pobliżu Przasnyskiej Strefy Gospodarczej i Podstrefy Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Wielbarku w pełni uzasadnia kluczowe dla regionu, a szczególnie powiatu znaczenie gospodarcze tej inwestycji.

Wszystkie drogi zostały poświęcone przez księży Cezarego Maruszewskiego – proboszcza parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Duczyminie oraz księdza dziekana Stanisława Dziękiewicza – proboszcza parafii pw. św. Mikołaja w Chorzelach.

Uroczystego przecięcia wstęg dokonali: Wiesław Opęchowski – Dyrektor Delegatury MUW w Ostrołęce, Zenon Szczepankowski - Starosta Powiatu Przasnyskiego, Marek Walędziak – Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Przasnyskiego, Dariusz Brzezicki –Przewodniczący Rady Miejskiej w Chorzelach, Wojciech Kobyliński – Burmistrz Miasta i Gminy Chorzele, Wiesława Krawczyk – Radna Sejmiku Województwa Mazowieckiego, Wojciech Piórkowski – Radny Rady Powiatu Przasnyskiego, Kazimierz Siedlecki - Radny Rady Powiatu Przasnyskiego, Kazimierz Pióro – Dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg w Przasnyszu.
Następnie zaproszeni goście oraz członkowie Rady Powiatu Przasnyskiego i rady Miejskiej w Chorzelach spotkali się w Internacie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Chorzelach.

Sławomir Czaplicki

Data: 2019-06-25