06-300 Przasnysz, ul. Św. St. Kostki 5, tel./fax 29 752 22 70, pon.- pt. godz.: 8:00-16:00, starostwo@powiat-przasnysz.pl

Opublikowane przez POWIAT PRZASNYSKI I POWIAT OSTROŁĘCKI WSPÓLNIE PROMOWAŁY SZLAK KAJAKOWY NA PIĘKNEJ RZECE OMULEW ŁĄCZĄCEJ OBA POWIATY

30 lipca 2018 r. dwa samorządy powiatowe kierowane przez starostów Zenona Szczepankowskiego i Stanisława Kubła na kajakach odkrywały piękno granicznej rzeki Omulew na odcinku o dł. ok. 12 km pomiędzy Zarębami w gm. Chorzele i m. Długie w gm. Czarnia.

Pogoda była wspaniała. Na koniec spływu odbył się  plenerowy piknik na ranczo Andrzeja Bisa z Kurpiowskiej Organizacji Turystycznej. Pomiędzy wiosłowaniem, ogniskiem i tańcami samorządowcy omawiali możliwości współpracy w przyszłej perspektywie UE w urządzaniu szlaków wodnych, a także towarzyszących im szlaków rowerowych, biegnących spójnie przez powiat przasnyski i ostrołęcki.

W rajdzie i dyskusji wzięli udział, oprócz starostów obu powiatów, m. in. Marek Walędziak – przewodniczący RP Przasnyskiego, Beata Szczepankowska- burmistrz MiG Chorzele, Michał Szczepański – wójt gm. Krasne oraz pracownicy obu starostw z wicestarostą powiatu ostrołęckiego Krzysztofem Parzychowskim.

Data: 2018-08-21
Imieniny: Franciszka, Kazimiery, Ruty