06-300 Przasnysz, ul. Św. St. Kostki 5, tel./fax 29 752 22 70, pon.- pt. godz.: 8:00-16:00, starostwo@powiat-przasnysz.pl

POWIAT PRZASNYSKI NAJBOGATSZY NA MAZOWSZU

Opublikowane przez POWIAT PRZASNYSKI NAJBOGATSZY NA MAZOWSZU

Według danych, jakie podał Główny Urząd Statystyczny Powiat Przasnyski znajduje się na I miejscu wśród najbogatszych powiatów na Mazowszu.  GUS opublikował dane dotyczące powiatów w Polsce, które mają największe i najmniejsze dochody własne w przeliczeniu na mieszkańca.

Jednym słowem GUS uszeregował powiaty od najbogatszych, do najbiedniejszych. To bardzo interesujące zestawienie wskazujące na zróżnicowanie zasobności samorządów. Na czele rankingu krajowego znajdują się wiodące, duże miasta na prawach powiatu, takie jak Sopot, Warszawa, Wrocław, Płock, Katowice, Poznań, Gdańsk, czy Tychy.  Na końcu stawki znalazły się głównie powiaty z Polski wschodniej. Wyjątkiem od kilku już lat jest Powiat Przasnyski, który dzięki najaktywniejszemu na Mazowszu i w Polsce pozyskiwaniu środków unijnych oraz racjonalnej inżynierii finansowej znajduje się na I miejscu w województwie mazowieckiem i w czołówce krajowej w wysokości dochodów własnych w przeliczeniu na 1 mieszkańca.

Lp.

Mazowsze - powiaty

Dochody
w przeliczeniu na jednego mieszkańca