06-300 Przasnysz, ul. Św. St. Kostki 5, tel./fax 29 752 22 70, pon.- pt. godz.: 8:00-16:00, starostwo@powiat-przasnysz.pl

Przasnyscy strażacy otrzymali nowy samochód od starostwa

28.12.2018 r. w siedzibie Komendy Powiatowej Państwowej Straży w Przasnyszu odbyło się oficjalne przekazanie zakupionego ze środków Przasnyskiego Starostwa Powiatowego nowego Mikrobusa Peugeot Traveller.

Nowy samochód dla przasnyskich strażaków

Przasnyska straż pożarna zyskała nowy pojazd na mocy umowy użyczenia podpisanego pomiędzy Starostą Przasnyskim Krzysztofem Bieńkowskim, a Komendantem Powiatowym PSP st. bryg. Waldemarem Białczakiem. Przekazany mikrobus będzie wykorzystywany na potrzeby Powiatowego Centrum Zarządzania Kryzysowego mającego swoją siedzibę w Przasnyskiej Komendzie PSP, ale też jako samochód transportowy w ćwiczeniach i akcjach sekcji wodno-nurkowej, a także jako pojazd służący do wyjazdów na szkolenia i odprawy służbowe przasnyskich strażaków.

Nowy samochód dla przasnyskich strażaków

Jako samochód specjalny - operacyjny, mający w pełni spełniać funkcję mobilnego centrum dowodzenia między innymi na potrzeby Powiatowego Centrum Zarządzania Kryzysowego zostanie w najbliższym czasie oznakowany zgodnie z obowiązującymi przepisami, oznaczony numerami operacyjnymi i zaopatrzony w radiotelefon samochodowy. Po spełnieniu tych wymagań zastąpi on użytkowanego do tej pory w przasnyskiej straży 25-letniego Volkswagena Transportera.

Data: 2019-06-27
Imieniny: Cypriana, Emanueli, Władysława