06-300 Przasnysz, ul. Św. St. Kostki 5, tel./fax 29 752 22 70, pon.- pt. godz.: 8:00-16:00, starostwo@powiat-przasnysz.pl

PRZASNYSKA STREFA GOSPODARCZA – REALIZACJA UZBROJENIA POSTĘPUJE

Opublikowane przez PRZASNYSKA STREFA GOSPODARCZA – REALIZACJA UZBROJENIA POSTĘPUJE

Realizowany przez Powiat Przasnyski projekt pn. "Poprawa infrastruktury technicznej terenów inwestycyjnych w Przasnyskiej Strefie Gospodarczej" wkracza w kluczową fazę. Zlokalizowana w Sierakowie k/Przasnysza strefa aktywności gospodarczej zaczyna nabierać widocznych gołym okiem kształtów. Projekt o wartości 34 mln zł obejmuje wykonanie dróg wewnętrznych i dojazdowych, kanalizacji sanitarnej, kanalizacji deszczowej, instalacji wodociągowej, telekomunikacyjnej i energetycznej. Wartość dofinansowania ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego wynosi 28 734 50,00 mln zł. Obecnie na obszarze Strefy realizowana jest sieć wodociągowa i kanalizacja sanitarna oraz asfaltowa droga wewnętrzna wraz z zatoczkami i ścieżką rowerową. Całościowe prace zakończone zostaną w I połowie 2012 roku.

Wraz z postępem rzeczowym realizacji projektu, zaktywizowaliśmy działania informacyjno-promocyjne w celu pozyskania strategicznych i lokalnych inwestorów dla powiatu. Do tej pory w działki w Strefie zainwestowało 9 podmiotów. Obecnie prowadzimy aktywne rozmowy z europejskimi i krajowymi inwestorami strategicznymi zainteresowanymi ulokowaniem swoich przedsięwzięć gospodarczych w Podstrefie Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Dzięki działaniom Starosty Przasnyskiego – Zenona Szczepankowskiego, coraz bliższa staje się perspektywa gazyfikacji obszaru Przasnyskiej Strefy Gospodarczej oraz podłączenie do sieci gazowej Miasta Przasnysz, Gminy Przasnysz i Miasta Chorzele wraz z miejscowościami położonymi na trasie gazociągu. Pisemną deklarację w tej sprawie przedstawiła Mazowiecka Spółka Gazownictwa – dystrybutor gazu ziemnego na obszarze woj. mazowieckiego.

Obecnie Powiat Przasnyski oferuje:

Teren Podstrefy SSE Euro-Park Wisłosan:
Powierzchnia działek inwestycyjnych – 48,67 ha (81 działek, których powierzchnia waha się od 0,5 ha do 1,03 ha)
Teren przeznaczony pod działalność lotniczą:
Powierzchnia działek inwestycyjnych – 106,89 ha (4 działki, których powierzchnia waha się od 3,8 ha do 72,33 ha)
Pozostały obszar Przasnyskiej Strefy Gospodarczej:
Powierzchnia działek inwestycyjnych – 93,96 ha (86 działek, których powierzchnia waha się od 0,47 ha do 22,15 ha)
Łączny obszar działek do sprzedaży Przasnyskiej Strefie Gospodarczej – 249,52 ha.

Informujemy, iż cały czas trwają przetargi na sprzedaż działek inwestycyjnych. Informacje o przetargach są dostepne do pobrania - tutaj

Poniżej przedstawiamy poglądową mapkę Strefy oraz dokumentację fotograficzną z bieżącej realizacji inwestycji:

Jarosław Gejda
Inspektor ds. Promocji

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013
oraz ze środków budżetu województwa mazowieckiego.
Dla rozwoju Mazowsza.

Data: 2019-05-23