06-300 Przasnysz, ul. Św. St. Kostki 5, tel./fax 29 752 22 70, pon.- pt. godz.: 8:00-16:00, starostwo@powiat-przasnysz.pl

PRZASNYSKIE STAROSTWO POZYSKAŁO NAJWIĘCEJ FUNDUSZY UNIJNYCH NA MAZOWSZU W LATACH 2004-2016. CZTERY RAZY WIĘCEJ NIŻ DRUGI W RANKINGU POWIAT ZWOLEŃSKI.

Starostwo Powiatowe w Przasnyszu zainwestowało w ostatnich latach ponad 500 mln zł, głównie ze środków zagranicznych. To zdecydowanie najwięcej wśród powiatów w Polsce. Nic dziwnego, z broszury opublikowanej przez Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego wynika, że Powiat Przasnyski jest zdecydowanym liderem w pozyskiwaniu środków unijnych.

Pozyskał on nawet 200 razy tyle niż wiele powiatów w Polsce. Na Mazowszu też jest bezkonkurencyjny, gdyż pozyskał 4 razy tyle, ile następny w rankingu, powiat zwoleński.

Co ważne, Starostwo zapewniło do wszystkich projektów wkłady własne zachowując dodatni bilans budżetowy. To oznacza, że oprócz funduszy unijnych, norweskich i innych powiat pozyskał wiele milionów środków krajowych na wkłady własne.

To bardzo trudna sztuka, ale w całej Polsce można usłyszeć, że Powiat Przasnyski ma najlepszą administrację w kraju.

Sławomir Czaplicki
Zastępca Dyrektora