06-300 Przasnysz, ul. Św. St. Kostki 5, tel./fax 29 752 22 70, pon.- pt. godz.: 8:00-16:00, starostwo@powiat-przasnysz.pl

PRZEDSTAWICIELE POWIATU PRZASNYSKIEGO NA UROCZYSTOŚCI ODSŁONIĘCIA POMNIKÓW PAMIĘCI I CHWAŁY „ŻOŁNIERZY NIEPODLEGŁOŚCI” W PRZASNYSZU.

W mroźny czwartek 29 listopada, w Przasnyszu odbyła się uroczystość odsłonięcia pomników bohaterów walki o niepodległość Polski - mieszkańców Przasnysza i okolic, członków Polskiej Organizacji Wojskowej i uczestników wojny polsko-bolszewickiej 1918 -1920 r. Samorząd powiatu przasnyskiego reprezentował starosta przasnyski Krzysztof Bieńkowski oraz wicestarosta Waldemar Trochimiuk. Starostowie złożyli pod pomnikami wiązankę kwiatów jako wyraz wdzięczności i szacunku za krew przelaną przez mieszkańców powiatu za wolność i niezawisłość Rzeczpospolitej.

starostwie złożyli kwiaty pod pomnikami
Starosta Krzysztof Bieńkowski w swoim przemówieniu podkreślił, że w odrodzeniu Polski bardzo ważna była pamięć narodowa. - Żołnierze niepodległości powinni być dla nas, współczesnych wzorem i zachętą byśmy i my byli strażnikami niepodległości - podkreślił starosta.

Odsłonięcie pomników poprzedziła uroczysta msza święta w kościele Chrystusa Zbawiciela, celebrowana prze JE ks. bp. Piotra Liberę.

Wizerunki orłów stanęły na skwerze parkowym przy koszarach wojskowych (ul. Makowska). Towarzyszy im głaz z informacją o rozbrojeniu garnizonu niemieckiego stacjonującego w koszarach wojskowych (250 żołnierzy).

Odsłonięciu obelisków towarzyszyło zasadzenie czterech dębów symbolizujących członków Rady Regencyjnej: księcia Zdzisława Lubomirskiego, arcybiskupa Aleksandra Kakowskiego, hrabiego Józefa Ostrowskiego oraz marszałka Józefa Piłsudskiego.

Data: 2018-12-12
Imieniny: Ady, Aleksandra, Dagmary