06-300 Przasnysz, ul. Św. St. Kostki 5, tel./fax 29 752 22 70, pon.- pt. godz.: 8:00-16:00, starostwo@powiat-przasnysz.pl

Opublikowane przez Przedstawiciele Powiatu Przasnyskiego złożyli wieniec na grobie podporucznika Pawła Krajewskiego

10 kwietnia 2019 r. na cmentarzu komunalnym, gdzie spoczywa śp. Paweł Krajewski, w 9. Rocznicę katastrofy smoleńskiej przedstawiciele Powiatu Przasnyskiego Krzysztof Bieńkowski – Starosta Przasnyski i Waldemar Trochimiuk – wicestarosta Przasnyski złożyli wieniec na grobie zmarłego tragicznie 34-letniego wówczas oficera BOR. Awansowany pośmiertnie do stopnia podporucznika Paweł Krajewski był 10 kwietnia 2010 roku na pokładzie TU-154M i zginął razem z 95 innymi osobami w drodze do Smoleńska.

Podporucznik Paweł Krajewski był funkcjonariuszem Biura Ochrony Rządu i zginął razem z Prezydentem Lechem Kaczyńskim. Urodzony w Przasnyszu był również harcmistrzem Związku Harcerstwa Polskiego, dlatego przy jego grobie spotkali się koledzy i koleżanki z Hufca ZHP w Przasnyszu. Kwiaty i wieńce złożyli również przedstawiciele Urzędu Miasta Przasnysza. W imieniu Prezydenta, Premiera oraz MON wieńce złożyli przedstawiciele Policji, Straży Pożarnej oraz Wojska Polskiego.

Data: 2019-04-21
Imieniny: Jarosława, Konrada, Selmy