06-300 Przasnysz, ul. Św. St. Kostki 5, tel./fax 29 752 22 70, pon.- pt. godz.: 8:00-16:00, starostwo@powiat-przasnysz.pl

Przedstawiciele Zarządu Powiatu z roboczą wizytą w przasnyskim „Medyku”

4 stycznia 2019 r. przedstawiciele Zarządu Powiatu odwiedzili Zespół Medycznych Szkół Policealnych w Przasnyszu. Celem roboczej wizyty było zapoznanie się z zapleczem dydaktyczno-bytowym placówki oraz wypracowanie koncepcji w zakresie wykorzystania obiektów szkoły.

Przedstawiciele Zarządu Powiatu z roboczą wizytą w przasnyskim Medyku

ZMSP w Przasnyszu jest szkołą policealną działającą pod auspicjami Samorządu Województwa Mazowieckiego kształcącą w zakresie usług medycznych i okołomedycznych, m.in. technik usług kosmetycznych, technik masażysta, opiekun medyczny, terapeuta, opiekun w DPS i inne. O obiekcie i jego aktualnym wykorzystaniu opowiadał powiatowym władzom samorządowym – dyrektor placówki, Piotr Kołakowski.

Szkoła posiada doskonałe zaplecze szkoleniowe i socjalno-bytowe, które można wykorzystać w większym niż obecnie stopniu wykorzystać. Powiat Przasnyski zawarł w październiku ubiegłego roku umowę na korzystanie z obiektów szkoły w celach dydaktycznych. Nowe władze samorządowe wypracowują obecnie koncepcję realizacji tej umowy. Po jej opracowaniu wystąpią do Urzędu Marszałkowskiego z propozycją prowadzącą do efektywnego wykorzystania potencjału istniejących obiektów.

Data: 2019-06-27
Imieniny: Cypriana, Emanueli, Władysława