06-300 Przasnysz, ul. Św. St. Kostki 5, tel./fax 29 752 22 70, pon.- pt. godz.: 8:00-16:00, starostwo@powiat-przasnysz.pl

Opublikowane przez RADA POWIATU I RADA MIASTA I GMINY CHORZELE CHCĄ WŁĄCZYĆ TERENY INWESTYCYJNE W CHORZELACH DO WARMIŃSKO – MAZURSKIEJ SPECJALNEJ STREFY EKONOMICZNEJ

Podczas ostatniej nadzwyczajnej sesji Rady Powiatu Przasnyskiego podjęto uchwałę o wyrażeniu zgody na włączenie do obszaru Warmińsko Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej kilku działek inwestycyjnych będących własnością powiatu, którymi interesują się potencjalni inwestorzy.

Grunty te bezpośrednio sąsiadują z terenami inwestycyjnymi Strefy Gospodarczej w Chorzelach o powierzchni ok 94 ha, które nabył duży inwestor, planujący realizację przedsięwzięć o znacznej wartości, polegających na budowie kilku zakładów produkcyjnych. Realizacja inwestycji przyczyni się do utworzenia wielu miejsc pracy.

Jednocześnie inwestor wystąpił do burmistrza Miasta i Gminy Chorzele o podjęcie analogicznej uchwały dotyczącej włączenia do Warmińsko Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej – wcześniej nabytych gruntów.

Wybór przez inwestora właśnie tej SSE wiąże się z ewentualną przynależnością terytorialną gruntów inwestycyjnych w Chorzelach do strefy warmińsko – mazurskiej.

Specjalne Strefy Ekonomiczne (SSE) to udane połączenie potrzeb inwestorów z potrzebami poszczególnych regionów, w których zostały utworzone. Każda strefa to wyodrębniona administracyjnie część terytorium Polski, przeznaczona do prowadzenia działalności gospodarczej na preferencyjnych warunkach. Przedsiębiorca w SSE ma zapewnione ulgi podatkowe, a dodatkową korzyścią jest fakt, że może rozpocząć działalność na specjalnie przygotowanym, uzbrojonym terenie.

Z drugiej strony wzmożone inwestycje przekładają się na przyspieszony rozwój gospodarczy polskich regionów, zmniejszone bezrobocie a także zwiększenie konkurencyjności naszej gospodarki.

Sławomir Czaplicki
Zastępca Dyrektora Wydziału Rozwoju Gospodarczego,