06-300 Przasnysz, ul. Św. St. Kostki 5, tel./fax 29 752 22 70, pon.- pt. godz.: 8:00-16:00, starostwo@powiat-przasnysz.pl

REPREZENTANT POWIATU PRZASNYSKIEGO MISTRZEM POLSKI

Opublikowane przez REPREZENTANT POWIATU PRZASNYSKIEGO MISTRZEM POLSKI

W dniach 11-13.05.2012 r. w Końskich odbyły się Mistrzostwa Polski juniorów do lat 16 i 18 w klasycznym wyciskaniu sztangi na ławeczce. Udział w zawodach reprezentanta Powiatu Przasnyskiego możliwy był wyłącznie dzięki sfinansowaniu przedsięwzięcia przez ZARZĄD POWIATU PRZASNYSKIEGO w ramach otwartego konkursu ofert na zadania publiczne z zakresu kultury fizycznej i sportu.

Nie były to pieniądze zmarnowane. Zawodnik LKS GROM Przasnysz Jakub Szczepański startujący w kategorii wagowej do 59 kg został Mistrzem Polski w juniorów do lat 16 i brązowym medalistą juniorów do lat 18.

Na uwagę zasługuje wynik szesnastolatka z Przasnysza, który wycisnął ciężar o wadze 95 kg bez specjalistycznego kostiumu. Rezultat zrobił wrażenie na trenerach kadry Polski i nie jest wykluczone, że Szczepański stanie przed szansą założenia reprezentacyjnej koszulki na Mistrzostwach Świata Juniorów. Ten utalentowany zawodnik prowadzony przez trenera wielu medalistów Mistrzostw Polski – Cezarego Pykałę – ma niesamowity potencjał i jest przykładem, że region przasnyski to kopalnia talentów w sportach siłowych. Sukcesów oczywiście nie byłoby gdyby nie wsparcie władz Powiatu, które od wielu lat wspólnie z władzami Miasta nie zapominają o przasnyskich zawodnikach, mozolnie przerzucających na treningach tony żelaza, dających z siebie wszystko, aby o Przasnyszu mówiono nie tylko w kontekście osiąganych sukcesów w ramach rozwoju przedsiębiorczości, ale także na niwie sportowej. Miejmy nadzieję, że za przykładem Jakuba pójdą kolejni młodzi chłopcy oraz dziewczęta z regionu przasnyskiego i dołączą do zdobywców już ponad 30 medali Mistrzostw Polski będących w posiadaniu LKS GROM Przasnysz. Jakubowi Szczepańskiemu wypada życzyć, aby o Przasnyszu mówiono również poza granicami kraju, na co ma wszelkie szanse. Kuba, dziękujemy i czekamy na więcej!

Poniżej fotorelacja z turnieju:

Prezes LKS GROM Przasnysz
Dariusz Donefner