06-300 Przasnysz, ul. Św. St. Kostki 5, tel./fax 29 752 22 70, pon.- pt. godz.: 8:00-16:00, starostwo@powiat-przasnysz.pl

Ruszył Kompleksowy Program Rozwoju ZSP w Przasnyszu. Pierwszy przetarg na nowy sprzęt i wyposażenie ogłoszony.

Opublikowane przez Ruszył Kompleksowy Program Rozwoju ZSP w Przasnyszu.  Pierwszy przetarg na nowy sprzęt i wyposażenie ogłoszony.

Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego znowu przekazał pieniądze dla szkół powiatu przasnyskiego. Prawie półtora miliona złotych otrzymał ZSP w Przasnyszu i ZSP w Chorzelach na wyposażenie klasopracowni, staże oraz praktyki krajowe i zagraniczne uczniów i nauczycieli. Właśnie ruszył przetarg w ramach projektu: Kompleksowy program rozwoju Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Przasnyszu- zakup i dostawa sprzętu ICT, sprzętu agd, sprzętu do pracowni - mechanik pojazdów samochodowych oraz maszyn rolniczych i pomocy dydaktycznych.

Umowę na dofinansowanie podpisali starosta przasnyski Zenon Szczepankowski i wicestarosta Jarosław Antoni Tybuchowski, a w imieniu marszałka Adama Struzika - wicemarszałek Janina Ewa Orzełowska i członek zarządu Elżbieta Lanc.

Kompleksowy program rozwoju ZSP

Dyrekcje szkół wraz z pracownikami we współpracy z władzami powiatu poszerzają ofertę edukacyjną. Nowe wyposażenie pracowni szkolnych do nauki zawodu w ZSP w Przasnyszu (dyr. Andrzej Brocki) dla 5 kierunków nauczania oraz realizowane atrakcyjne wyjazdy uczniów na zagraniczne praktyki zawodowe i staże w Grecji, to między innymi efekt wartych 1,5 mln. zł. projektów unijnych przygotowanych przez szkołę przy współpracy ze starostwem powiatowym w Przasnyszu.

Nie tylko nowy sprzęt i wyposażenie

Kompleksowy program rozwoju Zespołu Szkół Powiatowych w Przasnyszu to nie tylko nowe wyposażenie, zagraniczne praktyki oraz staże, kursy i szkolenia, ale również ciekawe formy doskonalenia i praktycznej nauki zawodu.

Praktyki, staże, kursy dla uczniów, sprzęt dla szkoły

Cel główny to podniesienie kompetencji zawodowych 200 uczniów ZSP w Przasnyszu zwiększające ich szanse na rynku pracy, przez m.in. realizację staży i praktyk, kursy, szkolenia oraz podniesienie jakości nauczania w ZSP przez m.in. wyposażenie w sprzęt niezbędny do kształcenia zawodowego. Wsparciem zostaną objęci uczniowie z kierunków klas technikum: ekonomista, informatyk, pojazdów samochodowych, rolnik, żywienia i usług gastronom. Oraz uczniowie ZSZ – kierunek Kucharz. Projekt przewiduje również wsparcie dla technikum i zasadniczej szkoły zawodowej z ZSP w Przasnyszu w zakresie doposażenia pracowni dla szkolnictwa zawodowego.

Nowe pracownie szkolne w ZSP w Przasnyszu

Wyposażanie pracowni szkolnych obejmie 5 kierunków kształcenia: Szkoła Branżowa I stopnia ,,Kierowca – mechanik”, Technik pojazdów samochodowych, Technik rolnik, Technik ekonomista, Technik żywienia. Obecnie są ogłaszane przetargi na zakup sprzętu. Całość doposażenia pracowni jest zgodne z rekomendowanymi katalogami Krajowego Ośrodka Wspierania Edukacji Zawodowej i Ustawicznej. Przetarg będzie zrealizowany do końca czerwca 2018 roku.

Przykładowy nowy sprzęt do kształcenia zawodowego

Technik żywienia: sprzęt komputerowy, robot kuchenny wieloczynnościowy, blender gastronomiczny, piec konwekcyjno-parowy, naświetlacz do dezynfekcji jaj, podgrzewacz do talerzy.

Technik rolnik: agregat uprawowo siewny, siewnik zbożowy o szerokości 2,5m z redlicami stokowymi, pług obracalny 3-skibowy, kosiarka dyskowa tylna o szerokości 2,6m, opryskiwacz polowy ciągany 1200l z belką 12m, przetrząsaczo-zgrabiarka Z-518.

Szkoła Branżowa I stopnia : Kierowca – mechanik i Technik pojazdów samochodowych: komputerowe zestawy diagnostyczne do sprawdzania urządzeń elektrycznych i elektronicznych, mierniki wielkości elektrycznych, zestaw elementów oraz układów elektrycznych i elektronicznych, zestawy demonstracyjne instalacji elektrycznych, stół probierczy, model z przekładnią zębatkową i wspomaganiem.

Technik ekonomista: 18 stanowiskowa pracownia komputerowa wraz z oprogramowaniem do tego kierunku kształcenia.

Sławomir Czaplicki
Zastępca Dyrektora