06-300 Przasnysz, ul. Św. St. Kostki 5, tel./fax 29 752 22 70, pon.- pt. godz.: 8:00-16:00, starostwo@powiat-przasnysz.pl

RUSZYŁY WIELKIE INWESTYCJE DROGOWE STAROSTWA!

Opublikowane przez RUSZYŁY WIELKIE INWESTYCJE DROGOWE STAROSTWA!

Rozpoczęła się modernizacja ponad 4 km drogi powiatowej Miłoszewiec – Kownaty – Czernice Borowe. Na zdjęciach radni powiatowi Mariusz Szempliński i Rafał Gotowiec doglądają modernizacji drogi. Wkrótce rozpoczną się roboty na innych drogach powiatu. Tym samym rusza zapowiadana przez Starostwo Powiatowe i Powiatowy Zarząd Dróg na rok 2018 nowa ofensywa drogowa obejmująca ponad 200 km dróg we wszystkich miastach i gminach powiatu. Część z dróg zostanie przebudowana, niektóre przejdą kompleksowy remont, inne zaś zostaną wykonane od nowa.

Ponad 50 milionów pozyskane na drogi

Wartość inwestycji to ponad 50 mln złotych. Działania te są możliwe są dzięki ponownie rekordowym w skali kraju środkom, które starostwo i PZD pozyskało z zewnątrz, zapewniając do projektów wkłady własne ze sprzedaży gruntów z strefie gospodarczej w Chorzelach.

Umowy podpisane

Powiatowy Zarząd Dróg rozstrzygnął już przetargi na budowę, a starosta przasnyski podpisał umowy z pięcioma wykonawcami. W całym powiecie będzie lepiej i bezpieczniej.

Ponad 200 km, 40 odcinków w 80 miejscach

Powstaną nowe mosty, a prawie 40 odcinków drogowych w ok. 80 miastach, miejscowościach i wsiach zyska nową nawierzchnię.

Roboty drogowe już rozpoczęto

Pod koniec ubiegłego roku, przebudową drogi Jednorożec-Lipa-Krępa Stara, odcinkiem w Krukowie, modernizacją dwóch mostów i przepustów w Lesznie oraz przygotowaniami do przebudowy drogi Przasnysz – Leszno – Gostkowo – Wężewo – Mosaki – Karniewo - do granic powiatu, jak też rozpoczętą budową obwodnicy Chorzel z mostem na rzece Orzyc, Starostwo Powiatowe w Przasnyszu oraz Powiatowy Zarząd Dróg rozpoczęły III ofensywę drogową.

Sławomir Czaplicki
Zastępca Dyrektora