06-300 Przasnysz, ul. Św. St. Kostki 5, tel./fax 29 752 22 70, pon.- pt. godz.: 8:00-16:00, starostwo@powiat-przasnysz.pl

SĄ UNIJNE PIENIĄDZE NA OBWODNICĘ CHORZEL. WŁADZE PRZASNYSZA OBWODNICY NIE CHCIAŁY.

Marszałek Adam Struzik i Elżbieta Szymanik, wicedyrektor MJWPU podpisali z Zenonem Szczepankowskim, starostą przasnyskim i Piotrem Sekuną, członkiem zarządu powiatu- umowę unijną na prawie 40 mln zł. Za kwotę tą Starostwo zobowiązało się wybudować obwodnicę Chorzel. Starosta od początku chciał budować dwie powiatowe obwodnice: Przasnysza i Chorzel. Wyprowadziłyby one z miast tiry i przy okazji połączyły strefy gospodarcze.

Władze Chorzel na obwodnicę swojego miasta zgodę wyraziły, a władze Przasnysza zgody nie wyraziły, twierdząc, że to zadanie zarządu dróg krajowych, czyli GDDKIA.

Sławomir Czaplicki
Zastępca Dyrektora