06-300 Przasnysz, ul. Św. St. Kostki 5, tel./fax 29 752 22 70, pon.- pt. godz.: 8:00-16:00, starostwo@powiat-przasnysz.pl

Opublikowane przez SAMORZĄD WOJEWÓDZTWA MAZOWIECKIEGO ZARZĄDZANY PRZEZ MARSZAŁKA ADAMA STRUZIKA I KOALICJĘ PSL-PO PRZYZNAŁ DOFINANSOWANIE FIRMIE KROSS Z PRZASNYSZA.

Największy producent rowerów w Polsce otrzymał dofinansowanie, które ma służyć opracowaniu i testowaniu ram z włókien węglowych. Unikatowa linia w Przasnyszu już powstaje, a fabryk dysponujących tak zaawansowanym sprzętem można naliczyć tylko kilka w Europie. Maja Włoszczowska i pozostali zawodnicy KROSS Racing Team sprawdzają też nową odsłonę karbonowego modelu roweru XC z pełnym zawieszeniem.

To spore wyróżnienie. KROSS realizuje projekt unijny pod tytułem „Opracowanie innowacyjnej pilotażowej linii do produkcji kompozytowych ram rowerowych na bazie włókna węglowego”, dofinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2014-2020. Kwota dofinansowania wynosi 1 845 373,93 zł, zaś wartość całego projektu to 4 646 075,50 zł. W efekcie powstaną ramy o wyraźnie lepszej jakości. Celem firmy jest przeprowadzenie szeroko zakrojonych badań przemysłowych, tak aby stworzyć własną technologię produkcji. Pozwoli to na nadanie niepowtarzalnych, indywidualnych cech takim kompozytowym ramom. Ten producent stanie się więc chlubnym wyjątkiem europejskiej marki, tworzącej karbonowe ramy u siebie.

KROSS ma w tej chwili trzy linie produkcyjne, z których jedna przeznaczona jest wyłącznie dla rowerów PRO. Każdy rower składany jest ręcznie i podlega kontroli jakości na różnych etapach.

Wkrótce następne wiadomości dot. funduszy unijnych.

Data: 2017-09-26
Imieniny: Cypriana, Justyny, Łucji