06-300 Przasnysz, ul. Św. St. Kostki 5, tel./fax 29 752 22 70, pon.- pt. godz.: 8:00-16:00, starostwo@powiat-przasnysz.pl

Starosta Krzysztof Bieńkowski zabiegał w Warszawie o rozwój sieci kolejowej w powiecie przasnyskim

12 marca 2019 r. Starosta Przasnyski Krzysztof Bieńkowski spotkał się z Wiceministrem Infrastruktury Andrzejem Bittelem. Spotkanie dotyczyło możliwości rozwoju kolei w powiecie przasnyskim, zarówno uruchomienia linii 35 Ostrołęka – Chorzele, jak również przygotowania koncepcji pod nowy program rządowy KOLEJ+. Starosta poruszył również tę kwestię podczas spotkania z Marszałkiem Adamem Struzikiem.

spotkanie kolej

- Budowa kolei do Przasnysza nie jest łatwą i szybką sprawą jednak warto ją podnosić w kontaktach z Rządem i Samorządem Województwa Mazowieckiego. W tej sprawie mogę obiecać naszym mieszkańcom moje zaangażowanie w sprawę i nakłanianie partnerów do działania. Dziś pozyskałem dwóch wspomnianych sojuszników naszej sprawy – powiedział starosta.

Data: 2019-03-21
Imieniny: Benedykta, Lubomiry, Lubomira