06-300 Przasnysz, ul. Św. St. Kostki 5, tel./fax 29 752 22 70, pon.- pt. godz.: 8:00-16:00, starostwo@powiat-przasnysz.pl

STAROSTWO I PZD MODERNIZUJE DROGĘ KRUKOWO – OSTRÓWEK. BUDOWANE SĄ TEŻ CHODNIKI PRZY KOŚCIELE W KRUKOWIE.

O modernizację dróg powiatowych na terenie Gminy Chorzele zabiegali Wojciech Piórkowski i Grażyna Wałpuska - radni powiatowi z tego terenu wraz z mieszkańcami, starostą Zenonem Szczepankowskim, zarządem powiatu oraz burmistrz miasta i Gminy Chorzele Beatą Szczepankowską. Aktywnie i skutecznie władze samorządowe i radnych wspierali w tych staraniach w imieniu mieszkańców: Grażyna Tymińska z Pruskołęki i Krzysztof Kulasik z Krukowa.

Droga powiatowa Krukowo – Ostrówek wraz z chodnikami przy kościele w Krukowie zgodnie z oczekiwaniami księdza proboszcza jest właśnie przez Starostwo i PZD realizowana.

7 września przeglądu robót dokonali radna Grażyna Wałpuska oraz mieszkańcy Krukowa Krzysztof Kulasik, Grażyna Banul i sołtyska wsi Irena Górniak.

Na ternie Gminy Chorzele modernizowane są lub będą drogi powiatowe:

- Opaleniec – Baranowo (do granic powiatu);
- Krukowo – Ostrówek;
- Chorzele – Budki – Poscień – Zaręby;
- Ryciece – Bagiennice;
- Krzynowłoga Wielka – od drogi (Janowo – Mchowo);
- Zaręby – Wielbark (do granic województwa);
- Stara Wieś – Chorzele – Krasnosielc.

Sławomir Czaplicki
Zastępca Dyrektora