06-300 Przasnysz, ul. Św. St. Kostki 5, tel./fax 29 752 22 70, pon.- pt. godz.: 8:00-16:00, starostwo@powiat-przasnysz.pl

STAROSTWO I PZD MODERNIZUJE DROGĘ OPIŁKI – STARA WIEŚ – JARZYNNY KIERZ – DO GRANIC POWIATU (JANOWO)

Droga w kierunku Janowa służy zarówno mieszkańcom Przasnysza i tej części powiatu, jak też Gminy Chorzele, Krzynowłoga Mała i północnej części powiatu. O modernizację dróg powiatowych na terenie Gminy Chorzele zabiegali Wojciech Piórkowski i Grażyna Wałpuska - radni powiatowi z tego terenu wraz z mieszkańcami, starostą Zenonem Szczepankowskim, zarządem powiatu oraz burmistrz miasta i Gminy Chorzele Beatą Szczepankowską. Aktywnie i skutecznie władze samorządowe i radnych wspierali w tych staraniach w imieniu mieszkańców: Grażyna Tymińska z Pruskołęki i Krzysztof Kulasik z Krukowa.

Droga Opiłki – Stara Wieś - Jarzynny Kierz do granic powiatu jest właśnie przez Powiat realizowana.

Na ternie Gminy Chorzele modernizowane są lub będą drogi powiatowe:
- Opaleniec – Baranowo (do granic powiatu);
- Krukowo – Ostrówek;
- Chorzele – Budki – Poscień – Zaręby;
- Ryciece – Bagiennice;
- Krzynowłoga Wielka – od drogi (Janowo – Mchowo);
- Zaręby – Wielbark (do granic województwa);
- Stara Wieś – Chorzele – Krasnosielc.

Sławomir Czaplicki
Zastępca Dyrektora