06-300 Przasnysz, ul. Św. St. Kostki 5, tel./fax 29 752 22 70, pon.- pt. godz.: 8:00-16:00, starostwo@powiat-przasnysz.pl

STAROSTWO I PZD MODERNIZUJE DROGI W CAŁYM POWIECIE. TRWA MODERNIZACJA DROGI KRUKOWO – OSTRÓWEK I KOLEJNYCH NA GMINIE CHORZELE

Radna Powiatowa Grażyna Wałpuska i mieszkaniec Krukowa Krzysztof Kulasik przeglądali postępy prac na modernizowanej przez starostwo i PZD drodze powiatowej Krukowo – Ostrówek w Gminie Chorzele.

O modernizację dróg powiatowych na terenie Gminy Chorzele zabiegali Wojciech Piórkowski i Grażyna Wałpuska - radni powiatowi z tego terenu wraz z mieszkańcami, starostą Zenonem Szczepankowskim, zarządem powiatu oraz burmistrz miasta i Gminy Chorzele Beatą Szczepankowską.
Aktywnie i skutecznie władze samorządowe i radnych wspierali w tych staraniach w imieniu mieszkańców: Grażyna Tymińska z Pruskołęki i Krzysztof Kulasik z Krukowa.
Droga Krukowo – Ostrówek (na zdjęciach Grażyna Wałpuska i Krzysztof Kulasik) jest właśnie przez Powiat realizowana. Inne są przygotowywane do inwestycji. Będziemy o nich informować na bieżąco.

Na ternie Gminy Chorzele modernizowane są lub będą drogi powiatowe:

- Opaleniec – Baranowo (do granic powiatu)
- Krukowo – Ostrówek
- Chorzele – Budki – Poścień – Zaręby
- Rycice – Bagiennice
- Krzynowłoga Wielka – od drogi (Janowo – Mchowo)
- Zaręby – Wielbark (do granic województwa)
- Stara Wieś – Chorzele - Krasnosielc

Przypomnijmy, że od kilku tygodni trwa modernizacja dróg powiatowych na terenie wszystkich gmin Powiatu przez starostwo powiatowe w Przasnyszu i PZD. Przebudowywane, modernizowane lub budowane jest ponad 200 km dróg we wszystkich gminach naszego powiatu.

Sławomir Czaplicki
Zastępca Dyrektora