06-300 Przasnysz, ul. Św. St. Kostki 5, tel./fax 29 752 22 70, pon.- pt. godz.: 8:00-16:00, starostwo@powiat-przasnysz.pl

STAROSTWO POWIATOWE WYBUDUJE W PRZASNYSZU SALĘ KONCERTOWĄ Z KINEM 3D!

Starostwo Powiatowe bierze się za kolejną potrzebną inwestycję w Przasnyszu. Prace trwały od dłuższego czasu, ale możemy dziś już poinformować, że jest już projekt, pozwolenie na budowę i są pieniądze na salę koncertową z ogólnodostępnym dla mieszkańców kinem 3D. Salę koncertową i kino starostwo wybuduje na terenie powiatowej szkoły rolniczej i muzycznej przy ulicy Sadowej. Obiekt będzie służył uczniom, ale również wszystkim mieszkańcom powiatu, stowarzyszeniom, czy organizacjom społecznym.

Sala koncertowaSala Koncertowa

Argumentem za podjęciem próby realizacji sali koncertowej była Powiatowa Szkoła Muzyczna w Przasnyszu, która kształci coraz więcej młodzieży i ma coraz większe sukcesy. Szkoła Muzyczna w Przasnyszu powstała staraniem samorządu powiatowego. Starostwo wydatkowało na jej utworzenie i wyposażenie znaczne środki finansowe, ale są to pieniądze dobrze wydatkowane. Uczniowie mają szansę bezpłatnej nauki gry pod kierunkiem znakomitych nauczycieli na 13 instrumentach: flet, klarnet, saksofon, waltornia trąbka, puzon, tuba, perkusja, skrzypce, wiolonczela, gitara - a od obecnego roku szkolnego również kontrabas i organy. Szkoła zdobyła w roku 2016 i 2017 kilkanaście poważnych nagród i wyróżnień. Dyrektor Artur Żuchowski pozyskał znakomitych pedagogów. Powiat przasnyski chciałby być dobrym organem prowadzącym dla tej szkoły, dlatego postanowił rozbudować budynek na ul. Sadowej w Przasnyszu o nowe funkcje, potrzebne szkole i mieszkańcom Powiatu.

Ogólnodostępne Kino 3D

Do pierwotnego projektu sali koncertowej, dołączono Kino 3D. W Przasnyszu nie ma sali koncertowej i kina z prawdziwego zdarzenia. Starostwo wsłuchując się w zapotrzebowanie mieszkańców podjęło udaną próbę realizacji i jednego i drugiego. Teren na którym powstanie obiekt należy do powiatu, jest ciekawie usytuowany i ma doskonałe zaplecze, oraz duży parking. Obecnie znajdują się tam m.in. hala sportowa, boisko orlik, czy boisko do koszykówki. Sala koncertowa i kino spowodują, że miejsce to będzie swojego rodzaju centrum sportu i kultury dostępnym dla dzieci i młodzieży oraz wszystkich mieszkańców Przasnysza i Powiatu.

Sławomir Czaplicki
Zastępca Dyrektora