06-300 Przasnysz, ul. Św. St. Kostki 5, tel./fax 29 752 22 70, pon.- pt. godz.: 8:00-16:00, starostwo@powiat-przasnysz.pl

STAROSTWO PRZEBUDUJE DROGI WOJEWÓDZKIE I ZBUDUJE CIĄGI PIESZO-ROWEROWE DO STREFY W SIERAKOWIE I KLEWK!

Wiadomość z ostatniej chwili! Przasnyskie starostwo otrzyma w trybie pozakonkursowym potężne środki unijne (ok. 90 mln zł) na przebudowę dróg wojewódzkich: nr 544 - Mława-Przasnysz-Ostrołęka oraz nr 614 - Chorzele-Krukowo-Myszyniec. W ramach przebudowy zostaną m.in. wykonane ciągi pieszo-rowerowe z Przasnysza do strefy gospodarczej w Sierakowie oraz ciągi pieszo-rowerowe do miejscowości Klewki. Wkład własny w wysokości 18 mln zł zapewni kierowany przez marszałka Adama Struzika samorząd województwa mazowieckiego. Drogi po modernizacji przez starostwo nadal będą miały status wojewódzkich.

Sławomir Czaplicki
Zastępca Dyrektora