06-300 Przasnysz, ul. Św. St. Kostki 5, tel./fax 29 752 22 70, pon.- pt. godz.: 8:00-16:00, starostwo@powiat-przasnysz.pl

Opublikowane przez STAROSTWO ROZPOCZYNA MODERNIZACJĘ DROGI Z PRZASNYSZA DO WARSZAWY. SĄ PIENIĄDZE I WYKONAWCA. BĘDZIE SZERZEJ, SZYBCIEJ I BEZPIECZNIEJ.

23 kwietnia otwarto przetarg na modernizację drogi powiatowej w kierunku Pułtuska i Warszawy relacji Przasnysz – Leszno – Gostkowo – Karniewo – Przemiarowo – do granic powiatu. Będzie szerzej, szybciej i bezpieczniej. Zarząd Powiatu ze starostą przasnyskim Zenonem Szczepankowskim i wicestarostą Jarosławem Tybuchowskim pozyskał pieniądze na inwestycję. Zabiegali o nią również radni powiatowi Jolanta Kaczorek, Janusz Osiadacz i Piotr Sekuna oraz wójt Gminy Krasne Michał Szczepański. Do przetargu przystąpiło 5 firm. Wygrała najkorzystniejsza oferta.

Starostwo pozyskało dodatkowe pieniądze na modernizację tej drogi ponad 4 mln zł. od marszałka Adama Struzika. Samorząd wojewódzki dofinansuje budowę odcinka drogi do Warszawy od strony Karniewa. Na ten ciąg drogowy od strony Przasnysza starostwo otrzyma też dotację od wojewody mazowieckiego Zdzisława Sipiery z NPDL w kwocie 3 mln zł. Pozostałą kwotę stanowi wkład własny starostwa, pochodzący ze sprzedaży strefy gospodarczej w Chorzelach.

Dzięki temu powstanie cała poszerzona trasa do Pułtuska, co istotnie skróci i polepszy dojazd z Przasnysza do Warszawy i poprawi komfort życia i funkcjonowania mieszkańców Przasnysza, Krasnego  i okolicznych miejscowości, jak też przedsiębiorców.

Na zdjęciach wicestarosta Jarosław Tybuchowski z wójtem Michałem Szczepańskim oraz radni powiatowi Jolanta Kaczorek i Piotr Sekuna.

Ponadto w ramach obecnego przetargu starostwo i PZD zmodernizuje ponad 200 km dróg, w tym drogi na terenie Gminy Krasne: Wróblewo – Helenów; Gołymin Ośrodek – Łukowo – Mosaki – Krasne; Kołaczkowo – Zielona; Kołaczkowo – Barańce; Rostkowo – Turowo – Pęczki.

Sławomir Czaplicki
Zastępca Dyrektora