06-300 Przasnysz, ul. Św. St. Kostki 5, tel./fax 29 752 22 70, pon.- pt. godz.: 8:00-16:00, starostwo@powiat-przasnysz.pl

STAROSTWO WYBUDUJE W PRZASNYSZU CENTRUM AKTYWIZACJI BIZNESU. UMOWA PODPISANA!

Starostwo wybuduje w Przasnyszu Centrum Aktywizacji Biznesu. Powstanie ono na bazie rozbudowy obecnego budynku starostwa powiatowego, a sąsiadujące z nim oraz kościołem farnym parkingi i place zyskają nową jakość. To będzie piękny fragment Przasnysza. Władze powiatu pozyskały na inwestycję unijne dofinansowanie w wysokości  ponad 7,3 miliona złotych.

W sobotę, 28 października Umowę na dofinansowanie realizacji projektu starostwa ze strony powiatu przasnyskiego podpisali starosta Zenon Szczepankowski oraz wicestarosta Jarosław Antoni Tybychowski, a ze strony samorządu województwa mazowieckiego Janina Ewa Orzełowska – wicemarszałek województwa mazowieckiego i Elżbieta Szymanik  - zastępca dyrektora Mazowieckiej Jednostki Wdrażania Programów Unijnych ds. EFS.

Projekt CENTRUM AKTYWIZACJI BIZNESU - Remont i przebudowa z rozbudową budynku Starostwa Powiatowego w Przasnyszu z dostosowaniem jego części do wspomagania przedsiębiorczości oraz polepszenia obsługi procesów inwestycyjnych” to jeden z projektów realizowanych w ramach współpracy samorządów regionu ostrołęckiego, tzw. RIT, oś priorytetowa VI – jakość życia.

Centrum będzie wspierało pod każdym względem pracę przedsiębiorców, którzy w Przasnyszu i Powiecie już funkcjonują, ale również wzmocni potencjał niezbędny dla obsługi nowych inwestorów, którzy chcą tworzyć swoje firmy w strefie gospodarczej w Sierakowie. Centrum będzie również miejscem otwartym na młodzież, szkolenia, pozyskiwanie wiedzy i pomoc w sprawach związanych z prowadzeniem firm, rozwiązywaniem pojawiających się problemów, doradztwem, czy pozyskiwaniem środków zewnętrznych na rozwój firm prywatnych.

Wspieramy i będziemy wszechstronnie wpierać przedsiębiorców, w każdej sprawie z jaką się zgłoszą. Przedsiębiorcy i nasi specjaliści będą mieli do tego bardzo dobre warunki i możliwości. Każdy przedsiębiorca będzie miał miejsce, do którego może przyjść i zwrócić się o wsparcie, pomoc, czy doradztwo. To przedsiębiorcy tworzą miejsca pracy, my chcemy zapewnić im jak najlepsze do tego warunki i pomagać w rozwiązywaniu pojawiających się problemów, ale również w wykorzystaniu szans.

Problemem jest utrzymanie się na rynku chociażby nowych firm, na utworzenie których zostały udzielone dotacje z Powiatowego Urzędu Pracy. Będziemy pomagali również tej grupie, bo początki własnego biznesu na konkurencyjnym rynku są trudne.

Sławomir Czaplicki
Zastępca Dyrektora