06-300 Przasnysz, ul. Św. St. Kostki 5, tel./fax 29 752 22 70, pon.- pt. godz.: 8:00-16:00, starostwo@powiat-przasnysz.pl

STREFA GOSPODARCZA W SIERAKOWIE DOBRZE SŁUŻY GMINIE PRZASNYSZ

Opublikowane przez STREFA GOSPODARCZA W SIERAKOWIE DOBRZE SŁUŻY GMINIE PRZASNYSZ

Gmina Przasnysz jest najszybciej rozwijającą się gminą wiejską w Polsce. W latach 2014-2016 jej dochody własne wzrosły o 35%. To rekord Polski! Nagrodę za I miejsce w rankingu odebrała z rąk wicepremiera Piotra Glińskiego, na Forum Ekonomicznym, w Krynicy Grażyna Wróblewska, wójt gminy Przasnysz.

Wiele krytyki musiał niegdyś przetrzymać starosta przasnyski Zenon Szczepankowski za zainicjowanie, zaplanowanie i zbudowanie Przasnyskiej Strefy Gospodarczej w Sierakowie k. Przasnysza. Teraz jednak jest już dobrze traktowany w gminie Przasnysz, bo Strefa jest największym płatnikiem podatków i stwarza dla mieszkańców gminy największe perspektywy. Również współpraca Powiatu z gminą Przasnysz układa się teraz bardzo dobrze.

Gdyby nie blokada strefy przez Mazowiecki Urząd Wojewódzki w latach 2008-2010 oraz w latach 2016-2017 Gmina Przasnysz miałaby szansę być obecnie najbogatszą gminą w Polsce.

Miejmy nadzieję, że lokalni politycy, którzy w obu przypadkach stali za blokadą sprzedaży polskim przedsiębiorcom własności gruntów na strefie, kiedyś przyznają, że to błąd.

www.samorzad.pap.pl/…/temat_dnia/177082/Gospodarne-samorzady

Sławomir Czaplicki