06-300 Przasnysz, ul. Św. St. Kostki 5, tel./fax 29 752 22 70, pon.- pt. godz.: 8:00-16:00, starostwo@powiat-przasnysz.pl

TAK BYŁO-TAK JEST. INWESTYCJE STAROSTWA POWIATOWEGO W PRZASNYSZU I CIEKAWOSTKI – CZ.4: ZSP W PRZASNYSZU, INTERNAT, SZKOŁA ROLNICZA, BOISKA ORLIK, HALA Z LODOWISKIEM.

Tak wyglądał Zespół Szkół Powiatowych w Przasnyszu kiedyś. Przed przejęciem szkoły przez powiat, warunki techniczne, lokalowe i funkcjonalne w jakich społeczność szkolna funkcjonowała były kiepskie. Szkoła wymagała remontu. Po przejęciu szkoły, starostwo od razu zabrało się do naprawy istniejącego stanu rzeczy.

Wybudowaliśmy nowe obiekty szkolno – sportowe na ulicy Sadowej

Wybudowano nowe obiekty szkolne na ulicy Sadowej w Przasnyszu dla potrzeb szkoły rolniczej i ekonomicznej. Wybudowano pełnowymiarową halę sportową przy ulicy Sadowej, bo prawie 1000 uczniów musiało korzystać ze starej, małej sali gimnastycznej przy ulicy Mazowieckiej. Wybudowano boisko Orlik i boisko do koszykówki oraz tenisa ziemnego.

Zmodernizowaliśmy budynek ZSP i Internat przy ul. Mazowieckiej

Wykonano termomodernizację szkoły i internatu przy ulicy Mazowieckiej. Wymieniono spróchniałe okna. Wymieniono posadzki, zmodernizowano hol główny, korytarze, świetlicę, wykonano nowy dach, wyremontowano szkołę wewnątrz, doposażono w niezbędny sprzęt dydaktyczny. Wykonano instalację centralnego ogrzewania, instalację elektryczną, nowe oświetlenie. Zmodernizowano internat.

Dziś konsekwentnymi staraniami władz powiatu oraz dyrektorów ZSP i grona pedagogicznego szkoła całkowicie zmieniła swoje oblicze.

Systematyczna współpraca na rzecz rozwoju

Oczywiście nigdy nie jest na tyle dobrze, żeby nie mogło być lepiej. Władze powiatu wraz z dyrekcją ZSP będą dążyły w miarę możliwości finansowych do ciągłego rozwoju i systematycznej eliminacji pojawiających się problemów.

Wiosną starostwo rusza z budową wielofunkcyjnej hali z lodowiskiem przy ulicy Mazowieckiej w Przasnyszu

Już wiosną przyszłego roku starostwo rozpocznie budowę wielofunkcyjnej, pełnowymiarowej hali sportowej z krytym lodowiskiem przy ulicy Mazowieckiej. Obiekt będzie całoroczny i będą z niego mogli korzystać zarówno uczniowie szkół powiatu przasnyskiego, jak również mieszkańcy i goście z zewnątrz. Takiego obiektu nie ma w promieniu 100 km. Najbliższy znajduje się w Warszawie lub Olsztynie. Obiekt będzie miał widownię na 300 miejsc, scenę oraz doskonałe zaplecze techniczne oraz hotelowe. Lodowisko jest pełnowymiarowe, z płytą mrożoną wodną i rolbą wygładzającą lód wodny. Lodowisko to będzie działać w miesiącach grudzień - luty. Sztuczne lodowisko będzie działać w miesiącach czerwiec-sierpień.  W pozostałych miesiącach będzie położona wykładzina sportowa na sztuczny lód i sala będzie przygotowana do różnych dyscyplin sportu i rozgrywek, pokazów itp.

Starostwo Powiatowe w Przasnyszu

Data: 2017-11-23